Home Kategorie Życie Dramatyczna relacja Polaka z Wielkiej Brytanii. „To jest jakiś absurd”.
4.50K

Dramatyczna relacja Polaka z Wielkiej Brytanii. „To jest jakiś absurd”.

Dramatyczna relacja Polaka z Wielkiej Brytanii. „To jest jakiś absurd”.

– To jest jakiś absurd. Najpierw chcieli Brexitu, żeby pozbyć się imigrantów, a teraz Boris Johnson musi prosić, by kierowcy przyjechali na Wyspy wozić towar i paliwo – oburza się Mateusz mieszkający na Wyspach.

Niedobór kierowców ciężarówek wywołał w ostatnich miesiącach problemy wielu branż w Wielkiej Brytanii – od supermarketów po fast foody. Niektóre stacje benzynowe nie sprzedają paliwa, a na innych tworzą się ogromne kolejki. Brytyjski sekretarz ds. transportu uważa, że paliwa nie brakuje i lepiej nie tankować na zapas.

W sklepach powoli brakuje towaru, a pośród tego, który jest, nie ma zbyt dużego wyboru. Jak przekazał o2.pl ich czytelnik Mateusz, zdarza się tak, że w całym markecie jest jedna zgrzewka wody.

– „Robią się 30-minutowe korki na stacjach paliw a dostępne są tylko 3-4 dystrybutory z 36” – powiedział pan Mateusz z Hull.

Pan Mateusz oburza się, że Brytyjczycy najpierw chcieli wyjścia z UE, aby pozbyć się imigrantów, bo ci rzekomo zabierali Anglikom pracę, a teraz premier musi wręcz błagać, aby kierowcy z Unii przyjeżdżali na Wyspy do pracy.

Niektóre stacje na Wyspach są zamknięte, a na innych tworzą się ogromne kolejki. Wszystko przez braki wśród kierowców ciężarówek.

– „Nie brakuje paliwa, a ludzie powinni być rozsądni i tankować tylko wtedy, gdy muszą” – powiedział BBC brytyjski sekretarz ds. transportu Grant Shapps.

Problemy na rynku pracy pogłębiła pandemia i Brexit. Po wyjściu Wielkie Brytanii ze Wspólnoty, 25 tys. kierowców opuściło wyspy. Z kolei koronawirus powoduje, że proces uzyskania kwalifikacji przez nowych pracowników jest o wiele dłuższy.

Shapps obwinia Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych za wywołanie „gorączki na stacjach benzynowych”. Według niego komentarze jej członków dotyczące braku kierowców w branży paliwowej, spowodowały, że ludzie masowo ruszyli na stacje.

Wielkiej Brytanii pozostało niewiele ponad tydzień na zasypanie dziury na rynku kierowców. W przeciwnym wypadku nie uda się zapobiec opóźnieniom w dostawie towarów na święta Bożego Narodzenia.

Lider Partii Pracy Keir Starmer powiedział BBC, że sytuacja pokazuje “całkowity brak planowania” ze strony rządu.

Zapytany, czy należy sprowadzić 100 tys. zagranicznych kierowców, lider Partii Pracy powiedział, że należy wydać wydać wystarczającą liczbę wiz, aby pozyskać potrzebną liczbę kierowców.

Uprawiali seks na balkonie. Nagle kobieta spadła wprost na samochód [WIDEO]

Źródło: o2.pl

Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z MEN
Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z MEN
79,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z podstawami kadr i płac z zaświadcz. MEN za 79 zł z P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz