Home Kategorie Poruszające Nastolatkowie okrutnie ukarani przez Talibów. W Afganistanie nie mają litości.

Nastolatkowie okrutnie ukarani przez Talibów. W Afganistanie nie mają litości.

W internecie pojawiło się zdjęcie z Afganistanu, które wywołało przerażenie wielu internautów. Na fotografii widać dwóch chłopców, którzy zostali przywiązani za karę do słupa przez Talibów.

Sytuacja polityczna w Afganistanie nie poprawia się. Reżim Talibów, którzy w sierpniu przejęli tam władze, nadal utrudnia życie obywatelom. Codziennie spotykają się z nieludzkimi represjami. Niedawno do sieci trafiła poruszająca fotografia dwóch nastolatków, którzy zostali przywiązani do słupa na jednej z ulic.

Powodem kary miała być kradzież chleba. Nie wiadomo jednak kiedy i gdzie wykonano zdjęcie. Nastolatkowie pewnie dopuścili się kradzieży ze względu na głód. Komentujący zwracają uwagę na ich chude sylwetki, „świadczące o niedożywieniu”. Okrucieństwa wobec najmłodszych miała dopuścić się milicja dżihadu.

Talibowie od czasu swojego powrotu wprowadzają surowe zasady. Zapowiedzieli m.in. wznowienie kar fizycznych dla skazańców, takich jak, chociażby obcinanie dłoni złodziejom. Na terenie całego Afganistanu wprowadzono również absolutny zakaz przycinania brody w salonach fryzjerskich i łaźniach. Kraj stoi w obliczu kryzysu głodowego. Światowy Program Żywnościowy szacuje, że aż 93 procent Afgańczyków nie otrzymuje wystarczającej ilości jedzenia.

Skandal w szkole w Bytowie. Nauczycielka pobiła ucznia [WIDEO]

Sala zabaw: całodniowe wejścia
Sala zabaw: całodniowe wejścia
30,40 zł
75,00 zł
Oferta zakończona!
Sala zabaw: 3 całodniowe wejścia za 38 zł i więcej opcji w Krainie Kropka (do -55%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz