Home Kategorie Poruszające Kacper z zimną krwią zabił ciężarną 13-letnią Patrycję. Poznaliśmy decyzję w sprawie 15-latka.

Kacper z zimną krwią zabił ciężarną 13-letnią Patrycję. Poznaliśmy decyzję w sprawie 15-latka.

Kacper z zimną krwią zabił ciężarną 13-letnią Patrycję. Poznaliśmy decyzję w sprawie 15-latka.

15-letni Kacper, który w styczniu 2021 roku w Piekarach Śląskich zamordował 13-letnią Patrycję, spędzi kolejne 6 tygodni na obserwacji psychiatrycznej.

Zabójstwo 13-letniej Patrycji z Bytomia wstrząsnęło całą Polską. Do tragedii doszło w styczniu 2021 roku. Jak ustalili śledczy, 14-letni wówczas Kacper zamordował swoją 13-letnią koleżankę, która była z nim w ciąży. Ciało 13-latki odnaleziono w Piekarach Śląskich kilkanaście godzin od zgłoszenia zaginięcia. Kacper sam wskazał policji miejsce zbrodni.

– „Nastolatek działał w afekcie. W tamtej strasznej chwili liczyło się dla niego tylko własne dobro. Nie myślał w ogóle o konsekwencjach swojego czynu. Zabił, bo przestraszył się reakcji swoich rodziców, gdyby się dowiedzieli, że 13-latka jest z nim w ciąży. Zwłaszcza swojego ojca, przed którym czuł respekt. Podejrzewam, że rodzice obojga dzieci nie wiedzieli, że oni ze sobą współżyją” – mówiła w rozmowie z Faktem psycholog Izabela Kurzejewska.

Jak podaje gazeta.pl, 9 września Kacper trafił do Garwolina. Początkowo na 4 tygodnie, ale później ośrodek zwrócił się do sądu o przedłużenie obserwacji psychiatrycznej do 6 tygodni. Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach przystał na takie rozwiązanie.

Nie wiadomo, co stanie się z 15-latkiem po zakończeniu obserwacji. Tomasz Pawlik, rzecznik gliwickiego sądu w rozmowie z gazeta.pl zaznaczył, że obecnie w sprawie trwają czynności. Najważniejsze będzie uzyskanie opinii biegłych z Zespołu Diagnostycznego przy Schronisku dla Nieletnich, Opiniodawczego Zespołu Specjalistów Sądowych i biegłych psychiatrów z Krajowego Ośrodka Psychiatrii Sądowej dla Nieletnich w Garwolinie.

Sąd będzie teraz decydować o przedłużeniu pobytu Kacpra w schronisku.

– „Obecnie nie jest znany termin rozprawy, zostanie wyznaczony dopiero po uzyskaniu wszystkich niezbędnych opinii biegłych” – przekazał w rozmowie z Gazeta.pl sędzia Tomasz Pawlik.

15-latek na pewno nie trafi do więzienia, bo w momencie popełnienia zbrodni nie miał ukończonych 15 lat. W tej chwili istnieją dwa rozwiązania: nastolatek może trafić do zakładu poprawczego, z którego wyjdzie po ukończeniu 21. roku życia, albo do ośrodka psychiatrycznego.

Policjant stwierdził, że złamała obostrzenia, więc… zgwałcił i zamordował 33-latkę.

Źródło: gazeta.pl

Termy Uniejów: basen, sauna
Termy Uniejów: basen, sauna
29,00 zł
69 dni
do końca oferty!
Bilet wstępu do strefy basenowej (od 29 zł) i strefy saun (od 41 zł) w Termach Uniejów

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz