Home Kategorie News UWAGA! Fatalna wiadomość dla wszystkich Polaków. Takiej sytuacji nie było od 20 lat.
27.22K

UWAGA! Fatalna wiadomość dla wszystkich Polaków. Takiej sytuacji nie było od 20 lat.

UWAGA! Fatalna wiadomość dla wszystkich Polaków. Takiej sytuacji nie było od 20 lat.

Nie widać końca wzrostu cen. Z danych GUS dowiadujemy się, że we wrześniu inflacja wyniosła 5,8% rok do roku. To więcej, niż przewidywali eksperci, a to jeszcze nie koniec.

W sierpniu ekonomiści przewidywali, że we wrześniu inflacja utrzyma się na poziomie 5,5%. Ogółem w porównaniu z sierpniem wskaźnik ten wzrósł o 0,6%.

GUS podał też jakie produkty oraz usługi podrożały najbardziej. W kategorii “żywność i napoje bezalkoholowe” inflacja rok do roku wyniosła 4,4% “Nośniki energii” zdrożały o 7,2%, a “paliwa do prywatnych środków transportu” aż o 28,6% w porównaniu z danymi sprzed dwunastu miesięcy.

Według analityków PKO BP, o ile paliwa drożeją od dłuższego czasu, zaskoczeniem jest wzrost cen nośników energii. Zdaniem ekspertów może to wiązać się ze wzrostem cen węgla na początku sezonu grzewczego.

Ekonomiści twierdzą, że inflacja w najbliższych tygodniach utrzyma się. Analitycy mBanku przewidują, że w przyszłym miesiącu pobijemy kolejną barierę.

– “W październiku czeka nas szóstka z przodu” – napisał mBank na oficjalnym koncie na Twitterze w komentarzu do danych GUS-u.

Jeśli te prognozy się sprawdzą, wskaźnik inflacji zbliży się do rekordu sprzed 20 lat. W czerwcu 2001 roku GUS odnotował inflację na poziomie 6,2%. Eksperci banku Citi Handlowy mówią z kolei, że wartość ta może zostać pobita na początku 2022 roku.

Koniec zakazu handlu w niedzielę? „Z radością mogę powiedzieć, że rozpoczynamy procedurę…’

Źródło: GUS

Luksusowy pakiet day spa
Luksusowy pakiet day spa
189,00 zł
718,00 zł
120 dni
do końca oferty!
Wybrany pakiet day spa z zabiegami na twarz i ciało od 189 zł w Biomax w Sosnowcu

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz