Home Kategorie Życie Zamiast obostrzeń „działania egzekucyjne”. Minister zdrowia zapowiada.

Zamiast obostrzeń „działania egzekucyjne”. Minister zdrowia zapowiada.

Zamiast obostrzeń „działania egzekucyjne”. Minister zdrowia zapowiada.

Nowych obostrzeń na razie nie ma w planach, ale możliwe, że rząd zdecyduje się na „pewne działania egzekucyjne”. O co chodzi?

Adam Niedzielski w trakcie konferencji prasowej po raz kolejny przypomniał, że czwarta fala pandemii jest już w Polsce. Minister powiedział, jakich statystyk dotyczących nowych zakażeń spodziewa się ministerstwo zdrowia w kolejnych tygodniach.

– „W naszych prognozach na koniec października przewidujemy, że średni poziom zakażeń będzie wynosił mniej więcej 5 tys. (przypadków dziennie). Uwzględniając tę specyfikę, że troszkę mniej mamy hospitalizacji ze względu oczywiście na szczepienia niż w poprzednich falach, oznacza to, że na koniec października będziemy mieli około 3,5 do 4 tys. hospitalizacji” – powiedział Niedzielski.

Minister przekazał też, że te parametry cały czas oznaczają, że mieścimy się w tzw. minimalnej infrastrukturze szpitalnej zabezpieczającej chorych na COVID-19. Szef resortu zdrowia dodał też, że “na razie nie ma takiej perspektywy, żeby te obostrzenia (sanitarne) ogólnokrajowe zwiększać”.

– „Jeżeli chodzi o podejście lokalne, to tutaj – jeżeli będziemy widzieli jakieś takie sygnały, że sytuacja jest bardzo krytyczna, to wtedy na poziomie powiatowym możemy ewentualnie rozważać pewne działania egzekucyjne – mówię o tym, żeby była zwiększona liczba patroli, zwiększone egzekwowanie tych obowiązków, które w tej chwili obowiązują i na razie na tym się zatrzymujemy” – podkreślił minister zdrowia.

Na początku sierpnia Adam Niedzielski przekonywał, że w sytuacji “powyżej 1000 przypadków zakażeń COVID-19 dziennie w skali kraju” rząd zacznie wprowadzać obostrzenia.

– „Na początek w regionach z najniższą liczbą szczepień” – tłumaczył.

Niedawno stwierdził jednak, że “mimo że przekraczamy taką bardziej statystyczną granicę, czyli te 1000 zakażeń dziennie, to nie jest jeszcze moment, żebyśmy myśleli o restrykcjach, myśleli tym bardziej o lockdownach”.

Prezydent właśnie podpisał ustawę, która… przyznaje podwyżkę prezydentowi. Ile będzie teraz zarabiać?

Pakiet day spa dla 1 osoby
Pakiet day spa dla 1 osoby
149,99 zł
350,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Pakiet day spa dla 1 osoby na twarz i ciało za 149,99 zł w Hotelu Zimnik

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz