Home Kategorie Zdrowie Pierwsza restauracja w Polsce tylko dla osób zaszczepionych. Czy to jest w ogóle legalne?

Pierwsza restauracja w Polsce tylko dla osób zaszczepionych. Czy to jest w ogóle legalne?

Pierwsza restauracja w Polsce tylko dla osób zaszczepionych. Czy to jest w ogóle legalne?

Kilka dni temu wspomniano w mediach   o warszawskiej restauracji Der Elefant, która ogłosiła, że od 1 października będzie wymagała paszportów covidowych od swoich klientów. Czy to legalne?

Der Elefant ogłosił, że będzie obsługiwać tylko osoby zaszczepione, ozdrowieńców lub osoby z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa. Jest to pierwsza restauracja, która decyduje się na taki krok.

Lokal przy pl. Bankowym 1 oświadczył, że robi to „wszystko po to, aby zagwarantować jak największe bezpieczeństwo gościom” tylko czy to jest rzeczywiście rozwiązania problemu? Nie tak powinno się podchodzić do klienta.

– “W obliczu zagrożenia kolejną falą pandemii podjęliśmy bardzo trudną, ale dla nas bardzo ważną decyzję (…). To wszystko, aby zagwarantować jak największe możliwe bezpieczeństwo pracownikom i odwiedzającym nas gościom. Pandemię i związane z nią zagrożenia traktujemy poważnie i czujemy się odpowiedzialni za naszych gości. Tylko działając wspólnie i zachowując się odpowiedzialnie, jesteśmy w stanie bezpiecznie przetrwać” – twierdzi restaurator.

Teraz profil #OtwieraMY na Twitterze  donosi, że złożył zawiadomienie w tej sprawie:

– “Artur Jarczyński, właściciel knajp Der Elefant, Jeff’s, U Szwejka, Otto Pompieri, St.Antonio, Sukiennice, Kampania Piwna, Pod Wawelem i Bazyliszek. W związku z próbą wprowadzenia nielegalnej na terenie RP segregacji ludzi, zostało złożone zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa” – napisano w oświadczeniu na Twitterze.

Koronawirus raport 02.10.2021. Czwarta fala przyśpiesza coraz bardziej.

Polmed: skaling, piaskowanie, fluoryzacja - 5 lokalizacji
Polmed: skaling, piaskowanie, fluoryzacja - 5 lokalizacji
139,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Skaling, piaskowanie, fluoryzacja i przegląd stomatologiczny od 139,99 zł w Centrum Medycznym POLMED – 5 lokalizacji

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz