Home Kategorie Życie Uwaga! W szkołach zostanie wprowadzona edukacja na temat osób LGBTQ+

Uwaga! W szkołach zostanie wprowadzona edukacja na temat osób LGBTQ+

Uwaga! W szkołach zostanie wprowadzona edukacja na temat osób LGBTQ+

Ten kraj jako pierwszy na świecie wprowadzi program nauczania zawierający informacje o osobach LGBTQ+ oraz ich wkładzie w historię i kulturę. Czyżby to był początek nowej ery?

Z myślą o nauczycielach powstała strona internetowa lgbteducation.scot oferująca kurs e-learningowy dotyczący zagadnień związanych z osobami LGBTQ+, a także scenariusze lekcji integracyjnych. Szkocja podchodzi do tego bardzo poważnie.

Szkocki rząd ma nadzieję, że nowy system edukacji pomoże zredukować homofobiczne nastroje. Chodzi tutaj o to, że młodzież LGBTQ+ jest o wiele bardziej narażona na szykany ze strony rówieśników i rząd chce to zmienić.

Szkocki program nauczania to w dużej mierze efekt wysiłków grupy LGBTQ+ Time for Inclusive Education (TIE), która walczyła w parlamencie o to prawo.

– “Wszystkie nasze działania są bardzo chrześcijańskie. Chodzi nam o szanowanie i dbanie o siebie nawzajem oraz o kształcenie zdrowych, młodych ludzi” – powiedział współzałożyciel TIE Liam Stevenson w 2019 r.

Całkiem prawdopodobne jest to, że wkrótce w ślady Szkocji pójdzie Walia. Już w 2018 roku tamtejszy rząd ogłosił, że wdroży program nauczania edukacji seksualnej uwzględniającej osoby LGBTQ+ do 2022 roku.

Koronawirus raport 02.10.2021. Czwarta fala przyśpiesza coraz bardziej.

Źródło: Vouge

Kurs online: Zarządzanie zespołem z MEN
Kurs online: Zarządzanie zespołem z MEN
59,00 zł
199,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Zarządzania zespołem z zaświadczeniem MEN za 59 zł z P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz