Home Kategorie Życie Czeka nas historyczny rekord. Tak źle jeszcze nie było. Te wysokie ceny nas zabiją.

Czeka nas historyczny rekord. Tak źle jeszcze nie było. Te wysokie ceny nas zabiją.

Czeka nas historyczny rekord. Tak źle jeszcze nie było. Te wysokie ceny nas zabiją.

– “​Z powodu podwyżek cen paliw na rynku hurtowym jesteśmy coraz bliżej historycznych rekordów cen na stacjach” – tak wskazują najnowsze prognozy. Będzie źle.

Z analizy przygotowanej przez BM Reflex wynika, że szybkie tempo zmian cen na rynku hurtowym, musi siłą rzeczy przełożyć się na rynek detaliczny i na konsumenta.

– “Za nami kolejny już tydzień podwyżek, co najwyraźniej odczuli kierowcy tankujący diesla i autogaz. Te drożały w tym tygodniu średnio o 9 i 11 groszy na litrze. Mamy pierwsze stacje, gdzie ceny oleju napędowego są równe lub wyższe od cen benzyny bezołowiowej 95. Średnie ceny paliw kształtują się obecnie na poziomie odpowiednio dla: benzyny bezołowiowej 95 – 5,83 zł/l (+3 gr/l), bezołowiowej 98 – 6,00 zł/l (+1 gr/l), dla oleju napędowego – 5,73 zł/l (+9 gr/l) i autogazu – 2,96 zł/l (+11 gr/l)” – czytamy w raporcie.

– “Tu niestety możemy zaobserwować skokowy, nawet kilkunastogroszowy wzrost cen paliw. Średnio w przyszłym tygodniu ceny paliw na stacjach mogą wzrosnąć od 5 do 10 groszy na litrze. O ile w poprzednim tygodniu na rynku hurtowym notowaliśmy wzrosty cen diesla przy względnie stabilnych cenach benzyny, to w tym tygodniu już w przypadku obu paliw mamy wzrosty cen hurtowych o 18-19 groszy na litrze netto. To pokazuje, że wciąż pozostaje miejsce do wzrostu cen paliw na stacjach” – dodają analitycy.

– “Hurtowe ceny paliw w mijającym tygodniu wyraźnie rosły i notowania oleju napędowego pierwszy raz w historii przekroczyły poziom 4700,00 zł/metr sześcienny. Dzisiaj diesel w rafineriach kosztuje średnio 4727,40 zł/metr sześc. i jest o ponad 200 zł droższy niż w ubiegły piątek. Benzyna 95-oktanowa w tym samym czasie podrożała o 183,80 zł i w cennikach krajowych producentów metr sześc. tego paliwa kosztuje dzisiaj średnio 4655,40 zł” – dodano. Co to oznacza w praktyce dla konsumenta? Tragedię.

“Diesel podrożał o 8 groszy i w tym tygodniu jego średnia cena w notowaniu e-petrol.pl to 5,69 zł/l. Autogaz kosztuje 6 groszy więcej i jego aktualna cena – 2,87 zł/l, to wyrównany historyczny rekord z początku 2012 r. Powoli, ale systematycznie, drożeje też benzyna i w tym tygodniu jej średnia ogólnopolska cena po wzroście o 2 grosze znalazła się na poziomie 5,84 zł/l” – ocenili analitycy.

Innymi słowy niedługo podróż autem będzie dla nas luksusem.

Uwaga! Sejm ustanowił w Polsce nowe święto państwowe.

Źródło: RMF24

Masaż klasyczny, tajski i inne
Masaż klasyczny, tajski i inne
109,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Wybrany godzinny masaż od 79,99 zł w salonie Kosmetyka z Sercem i Mini Spa w Bielsku-Białej

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz