Home Kategorie News Koniec stanu wyjątkowego. Władze zdecydowały się poluzować restrykcje covidowe.
3.34K

Koniec stanu wyjątkowego. Władze zdecydowały się poluzować restrykcje covidowe.

Koniec stanu wyjątkowego. Władze zdecydowały się poluzować restrykcje covidowe.

W Japonii po ponad pół roku zniesiony zostanie został stan wyjątkowy wprowadzony w związku z pandemią Covid-19. To niewątpliwie pozytywna informacja.

W szczycie fali pandemii podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio w sierpniu br. liczba infekcji sięgała około 25 tys. przypadków dziennie. Stąd właśnie zdecydowano się na wprowadzenie stanu wyjątkowego, gdzie trwał on pół roku.

Decyzję o zniesieniu stanu wyjątkowego rząd podjął we wtorek. Najbardziej surowe obostrzenia zakończą się w 19 z 47 prefektur kraju. Z drugiej strony samorządy w niektórych regionach, będą same decydować o restrykcjach.

Według krajowych rozporządzeń w lokalach gastronomicznych znowu będzie można sprzedawać alkohol, a bary i restauracje będą mogły być otwarte do godz. 21. Zwiększy się także limit osób biorących udział w wydarzeniach sportowych etc.

– “Pracowałem z domu przez ponad rok i jadę pierwszy raz od tego czasu do mojego tokijskiego biura. Trochę czasu minęło, czuję, że to nowy początek” – powiedział jeden z pasażerów pociągów w Japonii, które są załadowane po brzegi.

Jak wskazują ostatnie dane Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa pierwszą dawką preparatu przeciw Covid-19 zaszczepiono 70 proc. mieszkańców Japonii, a w pełni – 60 proc.

Uwaga! Sejm ustanowił w Polsce nowe święto państwowe.

Pizza duża lub gigant: 1-3 sztuki
Pizza duża lub gigant: 1-3 sztuki
21,50 zł
26,30 zł
30 dni
do końca oferty!
Pizza o średnicy 30 cm (od 21,50 zł) lub 43 cm (od 28 zł) w Pizzerii Fuks

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz