Home Kategorie Życie 25 lekarzy z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego złożyło wypowiedzenia.

25 lekarzy z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego złożyło wypowiedzenia.

25 lekarzy z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego złożyło wypowiedzenia.

​ 25 lekarzy z różnych oddziałów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie Prokocimiu złożyło wypowiedzenia. Powód jest oczywisty. Stan służby zdrowia i niskie wynagrodzenia.

W piątek prof. Krzysztof Fyderek, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie Prokocimiu, złożył swoją rezygnację. Cóż zrobić, taka jest teraz sytuacja.

Prof. Fyderek w oświadczeniu stwierdził, że obejmując stanowisko dyrektora szpitala założył sobie realizację trzech głównych celów: poprawę satysfakcji pacjentów i opiekunów, poprawę motywacji personelu oraz poprawę wyników finansowych. Nie udało się tego osiągnąć.

– “Niestety, w aktualnej sytuacji nie widzę możliwości poprawy sytuacji kadrowej ani finansowej Szpitala. Obecny kryzys w systemie ochrony zdrowia stawia pod znakiem zapytania także ten postęp, który udało się osiągnąć w obszarze lecznictwa i poprawy satysfakcji pacjentów” – sam stwierdził.

–  “aktualny niski poziom finansowania szpitala z jednej strony i rosnące lawinowo oczekiwania płacowe personelu z drugiej, stanowią poważne zagrożenie dla dalszego funkcjonowania szpitala w obecnym kształcie” – dodał.

Według profesora, to pandemia COVID-19 obnażyła wszystkie problemy służby zdrowia.

– “Pomimo wielokrotnych apeli o poprawę poziomu jej finansowania, nie udało się doprowadzić do zmian w tej kwestii” – napisał Fyderek.

Uwaga! Sejm ustanowił w Polsce nowe święto państwowe.

Źródło: Polsatnews

 

 

Wycena mieszkania
Wycena mieszkania
30,00 zł
39,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Wycena mieszkania z analizą średnich cen mieszkań i więcej od 30 zł z urban.one

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz