Home Kategorie Ludzie Rafał Ziemkiewicz został zatrzymany na lotnisku. Podano oficjalny powód.
1.38K

Rafał Ziemkiewicz został zatrzymany na lotnisku. Podano oficjalny powód.

Rafał Ziemkiewicz został zatrzymany na lotnisku. Podano oficjalny powód.

​Rafał Ziemkiewicz, dziennikarz i publicysta, został zatrzymany w sobotę przez służby na lotnisku Heathrow w Wielkiej Brytanii. Musi wrócić teraz do Polski. Powód? Jego poglądy.

– “Redaktor Rafał Ziemkiewicz oczekuje na samolot do Warszawy” – poinformował o godz. 18:30 rzecznik MSZ. Narobił sobie sporych problemów w UK.

– “Odwoziliśmy córkę i męża zatrzymano na lotnisku przy przejściu granicznym. Początkowo powiedziano, że to chwilowe, że trzeba wyjaśnić pewne rzeczy. Mąż był przez trzy godziny zatrzymany na Heathrow, po czym poproszono go do “pokoju przesłuchań”, zebrano od niego odciski palców, zrobiono rewizję osobistą i wykonano zdjęcia, a następnie po kolejnych pół godziny powiedziano, że jest aresztowany. Zabrano mu rzeczy osobiste, dokumenty, leki i telefon. Nie podano zarzutu, pod jakim zatrzymano męża” – relacjonowała jego żona.

– “Wnioskował pan o pozwolenie na wjazd do Wielkiej Brytanii jako gość na dwa dni. Jednakże uważam, że wykluczenie pana ze Zjednoczonego Królestwa sprzyja interesowi publicznemu. Wynika to z pańskiego zachowania oraz głoszonych poglądów, które są sprzeczne z brytyjskimi wartościami i mogą być obraźliwe dla innych, a tym samym sprawiają, że uzyskanie możliwości wjazdu jest niepożądane” – napisały brytyjskie służby.

– “Zostałem zatrzymany za poglądy, które ponoć nie licują z wartościami uznawanymi w Wielkiej Brytanii” – przekazał PAP Rafał Ziemkiewicz.

W 2018 r. miało miejsce pewne zajście związane z Rafałem Ziemkiewiczem – miał mieć w Wielkiej Brytanii trzy spotkania autorskie, które miały odbyć się w Bristolu, Cambridge i pod Londynem, w Ealing. To ostatnie zostało odwołane po interwencji posłanki Partii Pracy Rupy Huq. Chodziło tutaj mianowicie o wypowiedzi pełne antysemityzmu. Zasadniczo skutki tych działań Ziemkiewicza, są widoczne do teraz. Niestety dla niego.

Koronawirus raport 03.10.2021. Ponad 1000 zakażeń.

Źródło: PolsatNews

 

 

Rezonans magnetyczny
Rezonans magnetyczny
899,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Rezonans magnetyczny od 379 zł w TOMMA Diagnostyka Obrazowa – 25 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz