Home Kategorie Życie Koniec psychiatrii dziecięcej w Warszawie. Lekarze złożyli wypowiedzenia.

Koniec psychiatrii dziecięcej w Warszawie. Lekarze złożyli wypowiedzenia.

Koniec psychiatrii dziecięcej w Warszawie. Lekarze złożyli wypowiedzenia.

Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, to jedyny w stolicy oddział psychiatrii dziecięcej. Z pracy tam chce zrezygnować pięciu z sześciu specjalistów. Jest to więc koniec Instytutu.

Klinika przy ul. Sobieskiego 9 na Mokotowie, to jedyny w Warszawie oddział psychiatrii dziecięcej. Jest w nim 28 miejsc, ale limit ten jest stale przekraczany gdyż potrzebujących jest sporo. Pod koniec września było tam 30 podopiecznych.

W szpitalu pracuje sześciu specjalistów, kierowani on są przez specjalistkę i kierowniczkę psychiatrii dziecięcej w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie dr hab. n. med. Barbara Remberk. Stwierdziła, że lekarze chcą dbać o dobro dzieci, ale po prostu osiągnęli już limit. Są zmęczeni tym co się dzieje.

Jak podaje “Wyborcza” psychoterapeuta zarabia ok. 5,3 tys. zł netto, to oznacza 35 zł za godzinę. To jest wbrew pozorom, bardzo mało jak na to co robią.

– “W każdym innym szpitalu wynagrodzenia są wyższe. Nie mówiąc już o prywatnych poradniach, w których można zarobić kilka razy więcej. Mimo to wciąż chcę tu pracować. Liczę na to, że dyrekcja i ministerstwo znajdą jakieś rozwiązanie i powstrzymają nas od odejścia” – mówi Łukasz Szostakiewicz.

– “Na całym Mazowszu i Podlasiu działa pięć takich oddziałów. Dwa dziecięce i trzy młodzieżowe. Nasi pacjenci nie zostaną do nich przepisani, bo każdy z nich pęka w szwach. Skutki mogą być tragiczne” – przewiduje Barbara Remberk. Psychiatria w Polsce zasadniczo nie istnieje, zwłaszcza dziecięca i to widać.

W zeszłym tylko roku młodzież w wieku 13-18 lat próbowała się zabić ponad 800 razy. To spory problem.

Koronawirus raport 03.10.2021. Ponad 1000 zakażeń.

Źródło: onet

 

Tajski Rytuał/masaż tybetański
Tajski Rytuał/masaż tybetański
99,99 zł
140,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Rytuał lub masaż za 99,99 zł w Oasis Med -Spa (dawniej Studio Med.Est. i Spa Marakesz) w Toruniu (zamiast 140 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz