Home Kategorie Poruszające Nie żyje 8-letnia Małgosia. Przed śmiercią zostawiła rodzicom poruszający testament…

Nie żyje 8-letnia Małgosia. Przed śmiercią zostawiła rodzicom poruszający testament…

Nie żyje 8-letnia Małgosia. Przed śmiercią zostawiła rodzicom poruszający testament…

„Mamo, tato mimo tego, że już mnie nie ma, to chcę wam powiedzieć, że bardzo was kocham” – tak zaczyna się list 8-letniej Małgosi Kląskały z Wrocławia.

Małgosia Kląskała z Wrocławia zmarła 25 września na neuroblastomę, nowotwór złośliwy, który występuje tylko u dzieci. Przeczuwała, że nie pokona choroby i napisała do rodziców list w formie testamentu.

– „Gosia napisała swój «testament» 5,5 tygodnia przed swoim odejściem, 16 lipca 2021, gdzieś pomiędzy nocowaniem u dziadków, zbieraniem malin i czereśni z babcinej działki, kąpielą na Błękitnej Lagunie, zakupami, wizytą w kinie, randką z dziadkiem w aquaparku, a wizytą rodzinki z Warszawy i wypadem do zoo i Ogrodu Japońskiego. Wtedy jeszcze żyła na pełnej petardzie i powoli zwalniała, by 25 września 2021 zatrzymać się na zawsze…” – napisała matka dziewczynki, która zastanawiała się, co zainspirowało jej dziecko, aby w ten sposób się pożegnać.

– „Gdy to przeczytałam, zmroziło mnie to, że ona była tak gotowa, że pomyślała nawet o testamencie… Wzruszyło mnie to, co tam zawarła… Dlatego chcę się tym z Wami podzielić…” – wyjaśniła mama dziewczynki.

– „Mamo, tato mimo tego, że już mnie nie ma, to chcę wam powiedzieć, że bardzo was kocham. Wiem, że mimo tego, że teraz jesteśmy rozdzielni, to niedługo znowu się spotkamy tutaj, gdzie ja teraz jestem” – napisała Małgosia.

Przekazała też rodzicom, aby za nią nie płakali.

– „Cieszcie się życiem tak jak ja, póki macie czas, to znaczy tu gdzie ja jestem, też jest fajnie, ale nie ma wesołego miasteczka.”

8-latka zwróciła się też do rodziców z prośbą:

– „Nie kłóćcie się już, będę was tu z góry obserwować, ale mam ogromną nadzieję, że przestaniecie od razu.”

Małgosia w liście wyraziła też nadzieję na to, że jej bliskim zostały po niej jakieś pamiątki.

– „Raczej tak, a jeśli nie to narysowałam wam tu jedną.”

– „Uwielbiałam spędzać z wami czas, uwielbiam was, buziaki. Gosia, której już nie ma, ale nadal o was pamięta” – zakończyła list dziewczynka.

Matka zmarłej dziewczynki wspominając córkę, zwraca uwagę na to, że Małgosia byłą gotowa na wszystko.

– „(…) z zapasem plasterków, gdyby ktoś się wywrócił, chusteczek mokrych, gdyby trzeba było wytrzeć ręce, chusteczek do nosa w razie kataru czy potrzeby otarcia łez, gdyby ktoś potrzebował” – wymieniała.

Kobieta dodała też, że jej córka była „aż za bardzo dojrzała i gotowa jak na swoje 8 lat”. Małgosia Kląskała została pochowana 1 października.

Zagłodziła syna na śmierć uprawiając w tym samym czasie 9-dniowy maraton seksu.

Kurs online: Konsultant ślubny z MEN
Kurs online: Konsultant ślubny z MEN
69,00 zł
249,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: konsultant ślubny – organizator wesel i przyjęć ślubnych z zaświadcz. MEN za 69 zł w P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz