Home Kategorie News „Będziemy potrzebować nowej szczepionki na COVID-19”. Szef BioNTech podał datę.

„Będziemy potrzebować nowej szczepionki na COVID-19”. Szef BioNTech podał datę.

„Będziemy potrzebować nowej szczepionki na COVID-19”. Szef BioNTech podał datę.

Szef niemieckiej firmy farmaceutycznej BioNTech, Ugur Sahin nie ma dobrych wieści. Według niego już niedługo koronawirus nauczy się omijać nasz system immunologiczny, a obecne szczepionki staną się wtedy nieskuteczne.

W rozmowie z dziennikiem Financial Times Sahin zapewnił, że obecne warianty koronawirusa nie różnią się na tyle od podstawowej wersji, aby zagrozić trwającym kampaniom szczepień. Przyznał jednocześnie, że nowe warianty będą w stanie obejść nasz system immunologiczny.

Szef BioNTech oszacował, że pierwsze groźne warianty pojawią się już w połowie przyszłego roku.

– „W tym roku nowa szczepionka jest zupełnie niepotrzebna, jednak do połowy następnego roku sytuacja może się diametralnie zmienić. To ewolucja, która tak naprawdę dopiero się zaczęła” – ostrzegł Sahin.

Preparat Comirnaty firm BioNTech i Pfizer to pierwsza zatwierdzona do użytku przez amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA), a następnie Europejską Agencję Leków i Komisję Europejską szczepionka przeciwko COVID-19. Od grudnia ubiegłego roku wyprodukowano ponad 1,2 mld dawek tego preparatu.

We wrześniu BioNTech i Pfizer przedstawiły amerykańskim organom regulacyjnym wstępne badania dotyczące podania szczepionki dzieciom w wieku od 5 do 11 lat. U dzieci stosowana ma być zmniejszona dawka preparatu, około 1/3 tego, co podaje się osobom dorosłym.

Wiadomo już ilu zaszczepionych zmarło na COVID. Dane nie pozostawiają złudzeń.

Źródło: Financial Times

Kompleksowy serwis rowerowy
Kompleksowy serwis rowerowy
39,99 zł
80,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Wybrany serwis rowerowy od 39,99 zł w SportyAge w Sosnowcu (do -56%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz