Home Kategorie Porady Masz dość gołębi na balkonie? Oto 4 skuteczne i humanitarne metody na pozbycie się szkodników.
6.04K

Masz dość gołębi na balkonie? Oto 4 skuteczne i humanitarne metody na pozbycie się szkodników.

Czy gołębie upodobały sobie twój balkon? Siedzą na parapetach i nic sobie nie robią z twoich krzyków? Spokojnie, przygotowaliśmy coś dla ciebie. Oto 4 skuteczne sposoby na pozbycie się gołębi z balkonu.

Gołębie zaliczane są do zwierząt udomowionych, które od wieków hodowane były przez człowieka. Stąd tez tak chętnie mieszkają w miastach. Robią to ze względu na łatwą dostępność pokarmu. Wiele osób dokarmia je zimą, więc nie ma się co dziwić, że traktują balkony niczym stołówkę.

Niestety, te ptaki zanieczyszczają swoimi odchodami kafelki na balkonie. Oprócz tego wydalane przez nie nieczystości niszczą elewacje budynków. Ponadto gołębie zostawiają na parapetach pióra i resztki pokarmu, a ich gruchanie może obudzić niejedną osobę.

Jak można je odstraszyć? Istnieją humanitarne metody pozbycia się tych ptaków z balkonu.

#1. Siatka

Zamontowanie specjalnej siatki daje natychmiastowe efekty. Zwykle wykonana jest z polietylenu i charakteryzuje się dużą odpornością na różnicę temperatur, rozciąganie, kurczenie czy uszkodzenia mechaniczne. Drobny splot sprawia, że jest niemal niewidoczna z dalszej odległości. Oprócz tego taka siatka uchroni koty przed wypadnięciem z balkonu. Siatkę da się zamontować samemu lub wynająć ekipę specjalistów, która zrobi to za nas.

#2. Dzwoneczki i wiatraczki

Gołębie nie przepadają za wszelkiego rodzaju dzwoneczkami, dziecięcymi wiatrakami, błyszczącymi taśmami, blaszkami czy płytami CD, które odbijają światło. Przedmioty te wywołują u nich niepokój, przez co wybiorą sobie bardziej „bezpieczny” balkon.

#3. Sztuczny kruk

Inną ciekawą metodą na pozbycie się gołębi jest zakupienie figurki kruka lub innego drapieżnego ptaka. Warto umieścić ją na balkonie tak, aby wiatr mógł wprawiać ją w ruch. Jeśli gołębie zorientują się, że to atrapa, nie potraktują figurki jako zagrożenia.

#4. Kolce

Na parapecie można też zamontować kolce z silikonowymi nakładkami. Są one bezpieczne dla gołębi. Nie wyrządzą im krzywdy, a sprawią, że ptaki raczej nie będą chciały zamieszkać na twoim balkonie.

5 brudnych faktów. Czyli wszystko to czego nie chciałbyś wiedzieć o toalecie.

Źródło: homebook.pl

Kriolipoliza: nawet 12 przyłożeń
Kriolipoliza: nawet 12 przyłożeń
129,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Kriolipoliza LipoCryo: 2 przyłożenia głowicy na wybrane partie ciała za 119,99 zł i więcej w HaRo Laser Spa

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz