Home Kategorie Życie Oto najpopularniejsze imiona dla dzieci w 2021 roku. Spore zmiany na liście.

Oto najpopularniejsze imiona dla dzieci w 2021 roku. Spore zmiany na liście.

Oto najpopularniejsze imiona dla dzieci w 2021 roku. Spore zmiany na liście.

Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało raport dotyczący najpopularniejszych imion dla dzieci w pierwszej połowie 2021 roku. Jak się okazuje, w porównaniu z poprzednim rokiem, na liście zaszły spore zmiany.

Najpopularniejsze imiona dla dzieci zmieniają się z roku na rok. Rodzice niekiedy kierują się w swoim wyborze tradycjami rodzinnymi albo aktualnymi trendami, a niektórzy wybierają je ze względu na ulubioną postać z filmu lub książki. Od kilku lat jednak możemy zauważyć, że pewne imiona wybierane są częściej od innych. Jakie?

W 2020 roku na podium wśród najpopularniejszych imion wybieranych dla dziewczynek znalazły się: Julia (3649), Zuzanna (3639) i Zofia (3588). W tym roku w tej kwestii nastąpiły jednak pewne zmiany, gdyż Julia spadła z podium i jest obecnie na 4 miejscu. Pierwsze przejęła Zuzanna (3251), drugie Zofia (3178), natomiast trzecie – Hanna (3064). Tuż za nimi poza Julią (3022), znalazły się Maja, Laura, Oliwia, Alicja, Lena i Pola.

Spore zmiany w porównaniu z 2020 zaszły na liście najpopularniejszych imion chłopców. W pierwszej połowie obecnego roku najczęściej wybierano dla synów imiona: Antoni (3862), Jan (3535) i Aleksander (3353). W zeszłym roku na trzecim miejscu uplasował się Jakub. Poza top 3 pojawiły się też imiona Franciszek, Szymon, Mikołaj, Leon, Filip i Stanisław.

Co oznaczają najpopularniejsze imiona? Dwa najpopularniejsze imiona dla dziewczynki i chłopca mają swoje specjalne znaczenia. Imię Zuzanna pochodzi z hebrajskiego, a konkretnie od imienia Szoszannah, które wywodzi się od słowa shoshano oznaczającego lilię.

Antoni z kolei to imię pochodzenia łacińskiego, które wywodzi się od rzymskiego rodu Antoniuszy. Antoni oznacza przede wszystkim: wspaniały, doskonały i wybitny.

Wpadka w TV. Nie chciał abyśmy to usłyszeli. Mówił o szczepieniach, nie wiedział, że już jest na wizji.

Źródło: WP Kobieta

Serwis klimatyzacji
Serwis klimatyzacji
19,99 zł
180 dni
do końca oferty!
Ozonowe klimatyzacji od 19,99 zł lub serwis klimatyzacji z napełnieniem czynnika od 59,99 zł w CarCar Service

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz