Home Kategorie Życie PILNE! Ogromny wyciek danych z Facebooka. Mowa o nawet 1,5 mld użytkowników.
8.11K

PILNE! Ogromny wyciek danych z Facebooka. Mowa o nawet 1,5 mld użytkowników.

PILNE! Ogromny wyciek danych z Facebooka. Mowa o nawet 1,5 mld użytkowników.

Zdaje się, że globalna awaria Facebooka, Messengera, WhatsAppa i Instagrama już za nami. Okazuje się jednak, że może to nie być koniec problemów użytkowników Facebooka, których dane trafiły właśnie na sprzedaż.

Jak podaje portal privacyaffairs.com, informacje o kradzieży danych 1,5 mld użytkowników Facebooka pojawiły się już pod koniec września. Okazuje się, że dane te zostały teraz wystawione na sprzedaż.

Nieoficjalnie wiadomo już, że chodzi m.in. o e-maile, numery telefonów, lokalizacje i nazwy użytkowników. Privacy Affairs dodaje, że ”nie ma to żadnego związku z globalną awarią Facebooka, do której doszło w poniedziałek 4 października 2021 roku”.

Awaria serwisów społecznościowych Marka Zuckerberga miała miejsce 4 października ok. 17:00 polskiego czasu. Problemy z dostępem do swoich kont w social mediach mieli ludzie m.in. w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Francji, Meksyku, Norwegii i w wielu innych państwach. Problem dotknął też pracowników Facebooka, którzy przez niedziałające identyfikatory nie mogli dostać się do swoich biur.

Obecnie nie wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną jednej z największych awarii w historii mediów społecznościowych. Facebook twierdzi, że mogło dojść do „błędnej zmiany konfiguracji”, która przyczyniła się do kłopotów z wymianą danych między centrami danych.

Nadchodzą podwyżki cen prądu. Które urządzenia zużywają go najwięcej?

Źródło: privacyaffairs.com, radiozet.pl

Wstęp do papugarni
Wstęp do papugarni
8,99 zł
12,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Od 8,99 zł: bilet wstępu do Papugarni Białystok

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz