Home Kategorie Życie „Bomba” na polskiej granicy. Straż Graniczna pokazała zdjęcia.

„Bomba” na polskiej granicy. Straż Graniczna pokazała zdjęcia.

Na polsko-białoruskiej granicy odnaleziono atrapę bomby. Na to, że jest to ładunek wybuchowy, wskazywać miały wystające kable oraz zegarek z powtarzającym się alarmem dźwiękowym.

Straż Graniczna o atrapie bomby na granicy z Białorusią poinformowała na Twitterze.

– “Kolejne prowokacje ze strony białoruskich służb. Dziś rano na granicy znaleziono atrapę bomby. Wystające kable, zegarek z powtarzającym się alarmem dźwiękowym, miały wskazywać, że jest to ładunek wybuchowy. Tym razem na szczęście to tylko atrapa” – czytamy.

Przedstawiciele naszego rządu twierdzą, że sposób działania białoruskiej strony przy granicy wskazuje na “aktywne zaangażowanie funkcjonariuszy białoruskich struktur bezpieczeństwa w organizowanie prowokacji i incydentów wymierzonych w polskich żołnierzy i funkcjonariuszy Straży Granicznej”. Według rządzących takie działania to forma walki psychologicznej obliczonej m.in. na rozszczelnienie granicy.

4 października na granicy z Białorusią pojawił się dyrektor wykonawczy Agencji Frontex Fabrice Leggeri wraz z wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji Bartosza Grodeckiego i komendanta głównego Straży Granicznej gen. bryg. SG Grzegorza Niemca.

– “Wizyta miała na celu przedstawienie trudnej sytuacji na tym odcinku granicy zewnętrznej Unii Europejskiej. Sytuacja ta jest wynikiem działań hybrydowych reżimu białoruskiego i wymaga nadzwyczajnych środków w zakresie wzmocnienia ochrony granic oraz zapewnienia bezpieczeństwa strefy Schengen” – przekazało MSWiA.

Grodecki w trakcie wizyty przekazał informacje o obecnej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej oraz na temat działań rządu, które mają zapewnić bezpieczeństwo granicy i powstrzymanie dalszych działań reżimu Łukaszenki.

– “Podkreślił także, że Polska zapobiega nielegalnym przekroczeniom granicy przez migrantów kierowanych na granicę przez białoruskie służby” – wskazało MSWiA.

Od 2 września w przygranicznym pasie z Białorusią – w 183 miejscowościach województwa podlaskiego i lubelskiego – obowiązuje stan wyjątkowy.

W miniony czwartek Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o 60 dni. 1 października w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie prezydenta Dudy w tej sprawie.

PILNE! Ogromny wyciek danych z Facebooka. Mowa o nawet 1,5 mld użytkowników.

Źródło: PAP, Twitter

Ozonowanie klimatyzacji
Ozonowanie klimatyzacji
24,99 zł
30 dni
do końca oferty!
Ozonowanie klimatyzacji lub odgrzybianie klimatyzacji za 24,99 zł i więcej opcji w Myjni Obok Targu

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz