Home Kategorie News UWAGA! Nauczyciele mają dość. Będzie protest!

UWAGA! Nauczyciele mają dość. Będzie protest!

UWAGA! Nauczyciele mają dość. Będzie protest!

9 października na al. Szucha w Warszawie ma odbyć się manifestacja nauczycieli i pracowników oświaty – zapowiedział Sławomir Broniarz, szef ZNP.

Nauczyciele będą manifestować swoje niezadowolenie z oświatowej polityki naszego rządu. Informację o planowanym proteście przekazał Sławomir Broniarz.

– „Decyzją Zarządu Głównego ZNP postanowił zorganizować w najbliższą sobotę manifestację. Ma być ona dezaprobatą dla tego, co dzieje się w sferze polityki edukacyjnej” – tłumaczył we wtorek Sławomir Broniarz.

Zgodnie z decyzją sanepidu w wydarzeniu może wziąć udział jedynie 150 osób. Szef ZNP zapowiedział więc, że będzie więcej mniejszych zgromadzeń w stolicy.

– „Mają dać wyraźny sygnał, że ZNP nie aprobuje propozycji zawartych w planach ministra edukacji i nauki ( Przemysława Czarnka, przyp.). Nasz sprzeciw budzi radykalizm zmian przedstawionych przez MEiN, które dotyczą pensum, awansu zawodowego, sfery wynagrodzeń itd. Nie ma natomiast żadnych działań na rzecz poprawy warunków pracy nauczyciela” – mówił Broniarz. Protest ma odbyć się w godzinach 11.30-13.

– „ZNP stwierdza, że plany ministra edukacji prowadzą do uzależnienia wynagrodzenia nauczycieli od decyzji polityków (tzw. kwota bazowa). Jesteśmy przeciwni zamrożeniu wszelkich dodatków” – mówił Broniarz. Ocenił, że zwiększenie pensum będzie “drogą do radykalizacji”.

Wpadka w TV. Nie chciał abyśmy to usłyszeli. Mówił o szczepieniach, nie wiedział, że już jest na wizji.

Źródło: ZNP

Manicure i pedicure
Manicure i pedicure
34,99 zł
70,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Manicure: hybrydowy (34,99 zł) i więcej opcji w White And Beauty w Bytomiu (do -58%)

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz