Home Kategorie Życie UWAGA! Polacy oszukani podczas Spisu Powszechnego. Ujawniono niepokojące informacje.
7.43K

UWAGA! Polacy oszukani podczas Spisu Powszechnego. Ujawniono niepokojące informacje.

UWAGA! Polacy oszukani podczas Spisu Powszechnego. Ujawniono niepokojące informacje.

Kilka tygodni temu rachmistrzowie rozpoczęli wywiady bezpośrednie w związku z Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Pojawiło się też wielu oszustów. O sprawie informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Od 1 kwietnia do 30 września trwał Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Badanie statystyczne jest realizowane w niemal każdym kraju na świecie według zaleceń i standardów organizacji międzynarodowych.

Co 10 lat wszystkie osoby mieszkające w Polsce mają obowiązek przekazać określone informacje Głównemu Urzędowi Statystycznemu. Można było to zrobić przez internet lub telefon.

Drugi sposób jest bardziej ryzykowny. Część Polaków mogła bowiem stać się ofiarami oszustów, którzy podawali się za rachmistrzów.

– „Zdarzały się przypadki, gdy dzwoniłem do danej osoby w celu jej spisania, a ta informowała mnie, że przecież już rozmawiała z rachmistrzem i podała informacje w Narodowym Spisie Powszechnym. Takich sytuacji było wiele. Gdy wskazywałem, że w bazie respondent widnieje jako osoba niespisana, wówczas zgadzała się na spis. Czasem okazywało się wtedy, że na przykład pytania brzmią inaczej” – tłumaczy w rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną jeden z rachmistrzów.

Jak dowiadujemy się z DGP, fałszywi rachmistrzowie wypytywali o zarobki, majątek, dane z dowodu osobistego, konta w banku, a tych informacji biura spisowe nie zbierały w trakcie Spisu.

Fałszywi rachmistrzowie nie tylko dzwonili, ale też próbowali dostać się do domów. Do jednego mieszkańca Włocławka domofonem zadzwoniła kobieta, która twierdziła, że jest pracownikiem biura spisowego i przyszła w sprawie wypełnienia formularza.

PILNE! Ogromny wyciek danych z Facebooka. Mowa o nawet 1,5 mld użytkowników.

Źródło: DGP

Manicure i pedicure
Manicure i pedicure
34,99 zł
70,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Manicure: hybrydowy (34,99 zł) i więcej opcji w White And Beauty w Bytomiu (do -58%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz