Home Kategorie Zdrowie Będą nowe obostrzenia? „Decyzje będą dotyczyć np. szkół czy imprez”.

Będą nowe obostrzenia? „Decyzje będą dotyczyć np. szkół czy imprez”.

Będą nowe obostrzenia? „Decyzje będą dotyczyć np. szkół czy imprez”.

Czwarta fala pandemii przekroczyła w Polsce barierę 2 tysięcy nowych zakażeń dziennie. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska przekazał w środę, jak rząd zamierza reagować na tę sytuację.

– „My nie planujemy jakichś obostrzeń jeżeli chodzi o gospodarkę. Myślę, że w tej chwili żadnego kraju w Europie na to nie stać. Jeżeli będziemy reagowali to oczywiście punktowo, w skali powiatowej. Mam nadzieję, że do takich obostrzeń nie dojdzie” – powiedział wiceminister Kraska w Programie Pierwszym Polskiego Radia.

Zapytany o to, co oznacza reagowanie punktowo, stwierdził, że będą to decyzje podejmowane lokalnie przez stacje sanitarne i będą dotyczyć np. szkół czy imprez.

– „To będą bardzo indywidualne decyzje, nie ogólnopolskie, ale właśnie powiatami lub miastami. Zobaczymy, jaka będzie sytuacja” – zaznaczył.

Poproszony o to, aby ocenił, jak będzie wyglądać sytuacja epidemiczna po 1 listopada oraz czy należy się wtedy spodziewać skokowej liczby nowych przypadków, Kraska podkreślił, że jesteśmy w innej sytuacji niż w zeszłym roku.

– „Wtedy nie było szczepionki, nie szczepiliśmy się. W tej chwili jest ileś osób, które są zaszczepione, które już przechorowały. Troszkę to już jest inna sytuacja epidemiologiczna. Trudno w tej chwili powiedzieć, czy po 1 listopada ten wzrost nastąpi. Na pewno ta nasza mobilność, przemieszczanie się, nie będzie służyło poprawie sytuacji” – mówił.

– „W tej chwili nie planujemy na Wszystkich Świętych żadnych (dodatkowych – red.) obostrzeń” – zaznaczył.

„Będziemy potrzebować nowej szczepionki na COVID-19”. Szef BioNTech podał datę.

Źródło: Program Pierwszy Polskiego Radia

Przegląd, geometria kół
Przegląd, geometria kół
29,99 zł
60 dni
do końca oferty!
Przegląd diagnostyczny lub diagnostyka komputerowa za 29,99 zł i więcej opcji w JW 13 – 3 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz