Home Kategorie Poruszające Praca domowa 13-letniego Kacpra wyciska łzy. Tak opisał swojego tragicznie zmarłego ojca.

Praca domowa 13-letniego Kacpra wyciska łzy. Tak opisał swojego tragicznie zmarłego ojca.

Praca domowa 13-letniego Kacpra wyciska łzy. Tak opisał swojego tragicznie zmarłego ojca.

Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński opublikował w mediach społecznościowych pracę domową ucznia siódmej klasy. Dlaczego to zrobił? Ponieważ ta praca domowa chwyta za serce.

Niezwykłą i zarazem chwytającą za serce pracę domową ucznia siódmej klasy opublikował w mediach społecznościowych prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

– “Kacper z Sosnowca, uczeń klasy 7, napisał pracę domową o swoim bohaterze – Tacie, który dopiero co zmarł na raka… Trudno powstrzymać łzy. Sami przeczytajcie” – napisał prezydent miasta.

“Było ciepłe popołudnie 15 czerwca. Siedzieliśmy z mamą w domu i czekaliśmy, aż tata wróci od lekarza. (…) I nagle wszedł tata mówiąc: “Mam raka, ale nie martwcie się to nie koniec świata. Będziemy walczyć do samego końca, bo w rodzinie siła” – tak brzmi początek wypracowania.

– “Pamiętam dzień, kiedy mama bardzo płakała a mój ojciec podszedł do niej i zapytał: – Dlaczego płaczesz kochanie? Przecież ja jeszcze nie umieram, tylko jestem tutaj z wami prawda? – No tak, ale ja tak bardzo się boję. – Nie bój się! Ty i Kacperek jesteście dla mnie najważniejsi i będę walczył do samego końca! Będę dzielny dla was! (…) “Podróżował od szpitala do szpitala, przechodząc kolejne operacje, naświetlenia i chemioterapie. Walczył każdego dnia z bólem, mając przy tym każdego dnia uśmiech na twarzy.” – pisał Kacper.

W wypracowaniu napisał on także o tym jak wyglądał dzień śmierci jego ojca:

– “Nigdy nie zapomnę tamtej nocy. I tej rozmowy z moją mamą. Wtedy nie tylko straciłem mojego tatę, dzielnego żołnierza, który każdego dnia toczył swoją walkę z paskudną chorobą. Wtedy straciłem przede wszystkim swojego bohatera, który każdego dnia uczył mnie jak iść odważnie przez życie. Pokazywał drogę, którą powinienem iść. Ale mimo wszystko nauczyłem się tez czegoś bardzo ważnego, tego że nie można się bać. Trzeba ze wszystkich sił walczyć do samego końca i być odważnym takim, jak mój tata i Hektor z homeryckiego eposu Iliada” – podsumował Kacper. To niezwykła i zarazem smutna historia.

Źródło: Fakt
Źródło: Fakt

 

Koronawirus raport 07.10.2021. Przekroczyliśmy barierę dwóch tysięcy zakażeń. Historia zatacza koło.

Źródło: Fakt

Orientalne pakiety day spa
Orientalne pakiety day spa
159,99 zł
350,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Pakiet day spa Orient z masażem, maską i więcej od 159,99 zł w Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz