Home Kategorie Poruszające Na oczach dzieci zabił żonę siekierą. Rusza proces mordercy.

Na oczach dzieci zabił żonę siekierą. Rusza proces mordercy.

Na oczach dzieci zabił żonę siekierą. Rusza proces mordercy.

Przed Sądem Apelacyjnym w Gdańsku rozpoczął się w środę proces odwoławczy 38-letniego Pawła S., oskarżonego o zamordowanie swojej żony w sierpniu zeszłego roku. Sprawa budzi emocje.

W czerwcu tego roku Sąd Okręgowy w Słupsku skazał mężczyznę na 25 lat więzienia oraz zapłatę zadośćuczynienia na rzecz dzieci w wysokości 100 tysięcy złotych. Skazano go także za znęcanie się nad żoną oraz za posiadanie amfetaminy. Apelację wniosła zarówno obrona jak i prokuratura.

Jak powiedziała w środę dziennikarzom prokurator Aleksandra Pryputniewicz wnioskuje ona o dożywocie, gdyż zbrodnia Pawła S. miała zdecydowanie charakter przemyślany.

– “Z zebranego przez prokuraturę materiału dowodowego wynika, że tak naprawdę oskarżony tylko czekał na odpowiedni pretekst. I tego feralnego dnia ten pretekst znalazł” – dodała prokurator. Obrońca z kolei uważa, że zbrodni dokonano w afekcie, a kara powinna zostać skrócona do maksymalnie 10 lat.

Do tragedii doszło 17 czerwca 2020 roku na działce ogrodowej we wsi Sierakowo Słupskie. Mężczyzna uderzył swoją żonę siekierą 5 razy w plecy oraz w głowę. Kobieta zmarła.

Do zbrodni doszło, gdy małżeństwo S. rozstało się po siedmiu latach związku i postanowiło wziąć rozwód. Solą niezgody, która doprowadziła do tej brutalnej zbrodni były warunki rozwodu. Mianowicie problemem miała być wspólna działka.

Rząd szykuje zmiany w 500+. Część osób straci pracę.

Źródło: RMF 24

Ekskluzywne rytuały
Ekskluzywne rytuały
89,99 zł
179,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Ekskluzywne zabiegi spa i więcej od 89,99 zł w Klinice Pielęgnacji Urody Melamar

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz