Home Kategorie Życie Dolnośląska policja znowu w akcji. “Rozmywają” atak nożownika w trosce o własne statystyki.

Dolnośląska policja znowu w akcji. “Rozmywają” atak nożownika w trosce o własne statystyki.

Dolnośląska policja znowu w akcji. “Rozmywają” atak nożownika w trosce o własne statystyki.

Na Dolnym Śląsku w Wałbrzychu grasuje mężczyzna, który zaatakował nożem innego mężczyznę. Jednak zasadniczo się go nie szuka. Dlaczego? Bo byłoby to problemem dla statystyk.

Idącego nocą przez Wałbrzych mieszkańca miał zaczepić człowiek w kapturze. Zapytał, czy może zadzwonić. Doszło do kradzieży, a zaatakowany mężczyzna został dodatkowo zraniony w rękę.

Co ważne, była to wewnętrzna strona lewej ręki, czyli mężczyzna zasłonił się przed ciosem zadawanym w okolicę lewej piersi. Mogło więc się skończyć znacznie gorzej.

Jest to więc rozbój:

– “Jeżeli sprawca rozboju posługuje się bronią palną, nożem lub innym podobnie niebezpiecznym przedmiotem lub środkiem obezwładniającym albo działa w inny sposób bezpośrednio zagrażający życiu lub wspólnie z inną osobą, która posługuje się taką bronią, przedmiotem, środkiem lub sposobem, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3” –

W związku z powagą sytuacji pokrzywdzony zadzwonił na 112, powiedział, co się wydarzyło, po czym pojawił się patrol policji. Co dalej ze sprawą? To was zaskoczy.

W tym momencie, co potwierdził rzecznik wałbrzyskiej policji, czyn zakwalifikowany jest jako spowodowanie średniego uszczerbku na zdrowiu (występek), oraz próba kradzieży przedmiotu poniżej 500 zł (wykroczenie). Dlaczego? Miało to być zrobione na wniosek, wysoko postawionego funkcjonariusza.

Wszystko to jest robione w imię statystyki. Twierdzi tak były wałbrzyski policjant kryminalny, który od lat na swoim blogu opisuje nadużycia w policji, od byłych funkcjonariuszy dowiedział się ostatnio o istnieniu zeszytu, do którego wpisuje się trudne do rozwiązania sprawy i protokołuje się je oficjalnie dopiero po wykryciu (najczęściej przez przypadek) sprawcy zdarzenia. Ponoć trwa to od lat 90. Pokazuje to tak naprawdę jak działa nasza policja.

Rząd szykuje zmiany w 500+. Część osób straci pracę.

Źródło:

Masaż do wyboru
Masaż do wyboru
79,00 zł
160,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Wybrany masaż od 79 zł w Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Hialuron – 2 lokalizacje (do -54%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz