Home Kategorie Życie Zarzuty wobec oficerów w sprawie Smoleńska, zostały umorzone.

Zarzuty wobec oficerów w sprawie Smoleńska, zostały umorzone.

Zarzuty wobec oficerów w sprawie Smoleńska, zostały umorzone.

– “Departament ds. Wojskowych Prokuratury Krajowej umorzył zarzuty wobec dwóch oficerów ws. niedopełnienia obowiązków przy wyznaczaniu załogi samolotu TU-154M, który rozbił się pod Smoleńskiem” –

– “Śledztwo wykazało, że umiejętności i doświadczenie załogi samolotu TU-154M dawały pełne podstawy do uznania, iż jest ona w stanie bezpiecznie wykonać lot do Smoleńska. Dlatego brakuje jakichkolwiek przesłanek, by zachowanie dowódców, którzy wyznaczyli do lotu tę załogę, ocenić jako niedopełnienie obowiązków i działanie na szkodę interesu publicznego, czy prywatnego” – no cóż.

Chodzi tutaj o dwóch oficerów 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego, którzy w sierpniu 2011 r. usłyszeli zarzuty niedopełnienia obowiązków służbowych w związku z organizacją lotu do Smoleńska 10 kwietnia 2010. Teraz jednak zarzut został wycofany. Dlaczego? Wygląda na to, że podobno nie popełnili błędu.

– “Jak wynika z zebranych materiałów dowodowych, w tym opinii biegłych w zakresie lotnictwa, dowódcy pułku i eskadry wyznaczyli osoby o odpowiednim doświadczeniu, a piloci posiadali umiejętności praktyczne do wykonania tego lotu” – wskazał prokurator.

– “Wykonał ponad 50 lądowań przy wykorzystaniu nieprecyzyjnych systemów lądowania, w tym takich jak na lotnisku w Smoleńsku. Znał to lotnisko i funkcjonujący na nim system podejścia do lądowania z kilku wcześniejszych lotów – ostatni raz lądował tam 7 kwietnia 2010 roku. Doskonale posługiwał się językiem rosyjskim, co umożliwiało sprawną komunikację z rosyjską obsługą lotniska. Okoliczności te wskazują, że był jednym z najbardziej doświadczonych pilotów TU-154M, co znalazło też potwierdzenie w zeznaniach świadków” – twierdzi prokuratura.

Szokujaca decyzja rządu! Zniesienie VAT-u na energię elektryczną dla gospodarstw domowych.

Źródło: Polsat News

 

Badanie wzroku i soczewki
Badanie wzroku i soczewki
39,99 zł
89,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Badanie wzroku z doborem soczewek kontaktowych za 39,99 zł w salonach Twoje Soczewki – 22 lokalizacje (zamiast 89 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz