Home Kategorie Zdrowie Finlandia to kolejny kraj, który ogranicza użycie szczepionek Moderny.

Finlandia to kolejny kraj, który ogranicza użycie szczepionek Moderny.

Finlandia to kolejny kraj, który ogranicza użycie szczepionek Moderny.

Finlandia wstrzymała w czwartek stosowanie szczepionki Moderna (MRNA.O) COVID-19 dla młodszych mężczyzn. Chodzi tutaj o pewien rzadki i niebezpieczny efektu uboczny działający na serce.

Mika Salminen, dyrektor fińskiego instytutu zdrowia, powiedziała, że ​​Finlandia zamiast tego podałaby szczepionkę Pfizer mężczyznom urodzonych po roku 1991. Ograniczyłoby to stosowanie szczepionki Moderny.

– “Badanie skandynawskie z udziałem Finlandii, Szwecji, Norwegii i Danii wykazało, że mężczyźni w wieku poniżej 30 lat, którzy otrzymali Moderna Spikevax, mieli nieco wyższe ryzyko rozwoju zapalenia mięśnia sercowego niż inni” – stwierdził.

Szwedzcy i duńscy urzędnicy ds. zdrowia ogłosili w środę, że wstrzymają stosowanie szczepionki Moderna dla wszystkich nastolatków i dzieci, powołując się właśnie na wynik tego badania.

Norwescy urzędnicy ds. zdrowia powtórzyli w środę, że zalecają mężczyznom w wieku poniżej 30 lat wybór szczepionki Pfizera.

Fiński instytut poinformował, że skandynawskie badanie zostanie opublikowane w ciągu kilku tygodni, a wstępne dane zostały przesłane do Europejskiej Agencji Leków (EMA) w celu dalszej oceny. Wygląda jednak na to, że jest problem z pewnymi szczepionkami.

Szokujaca decyzja rządu! Zniesienie VAT-u na energię elektryczną dla gospodarstw domowych.

Źródło: reuters.com

Day spa dla 1 lub 2 osób
Day spa dla 1 lub 2 osób
239,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Day spa dla 1 osoby (239 zł) lub dwojga (420 zł) w Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz