Home Kategorie Ludzie Czarnek zawiesił dyrektorkę szkoły. Powód? Uczyła dzieci o Konstytucji.

Czarnek zawiesił dyrektorkę szkoły. Powód? Uczyła dzieci o Konstytucji.

Czarnek zawiesił dyrektorkę szkoły. Powód? Uczyła dzieci o Konstytucji.

Dyrektorka szkoły w Dobczycach (Małopolskie) została zwieszona na wniosek ministra Czarnka oraz rzecznika praw dziecka i kurator oświaty. Powodem okazała się akcja dotycząca konstytucji.

W czerwcu tego roku starsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Dobczycach, ich rodzice, a także nauczyciele uczestniczyli w spotkaniu z sędziami w ramach akcji “Tour de Konstytucja”. Ciekawie prawda? Otóż, nie do końca.

Spotkanie o dziwo otrzymało ostrą reakcję między innymi od Kuratorium. Barbara Nowak określiła je jako “absolutny skandal” i dodała, że “dzieci usłyszały już rzeczy, które nie są dostosowane do ich wieku”.

– “8 czerwca 2021 r. grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w ramach zajęć lekcyjnych w projekcie Tour de Konstytucja, który odbywał się na rynku w Dobczycach. Spotkanie dotyczyło spraw związanych z Ustawą Zasadniczą miało charakter apolityczny i edukacyjny. Udziałem uczniów chcieliśmy uczcić 100. rocznicę uchwalenia pierwszej pełnej Konstytucji po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Podczas spotkania dzieci otrzymały teksty konstytucji oraz flagi biało-czerwone. Wszystkim, którzy rozumieją obecność naszych uczniów w tym wydarzeniu, serdecznie dziękujemy za wsparcie i dobre słowo. W obronie dyrektora szkoły oraz nauczycieli stanęli rodzice uczniów” – napisała szkoła.

– “Niestety decyzję Burmistrza, jak również sam wniosek rzecznika dyscyplinarnego, Rzecznika Praw Dziecka oraz małopolskiej kuratorki oświaty należy ocenić jako bezprawną, polityczną i krzywdzącą” – piszą organizatorzy spotkania.

Do sprawy odniósł się też sam Przemysław Czarnek, który stwierdził, że wobec nauczycieli zostaną wyciągnięte konsekwencje i zostanie ona zawieszona. Nie ma to jak zabijać jakąkolwiek inwencję w nauczycielach, prawda?

Koronawirus raport 08.10.2021. Rośnie liczba zakażeń i zgonów. Osoby zmarłe znów liczymy w dziesiątkach.

Źródło: onet

Lot widokowy szybowcem
Lot widokowy szybowcem
149,99 zł
360 dni
do końca oferty!
Lot widokowy szybowcem za wyciągarką za 149,99 zł z Aeroklubem Rybnickiego Okręgu Węglowego w Rybniku

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz