Home Kategorie Życie Ceny gazu w górę o 173 proc. Mieszkańcy są wściekli.

Ceny gazu w górę o 173 proc. Mieszkańcy są wściekli.

Ceny gazu w górę o 173 proc. Mieszkańcy są wściekli.

Od kilku dni w wielu gospodarstwach domowych obowiązują nowe miesięczne opłaty za gaz. Ceny od dostawcy jakim jest Gaz Energia wzrosły aż o 173 procent. To chore.

– “My już odmieniamy słowo podwyżki przez wszystkie przypadki, ale to, co się stało z ceną gazu, nie mieści nam się w głowie” – mówią mieszkańcy gmin, gdzie tak duża podwyżka weszła w życie.

Do końca września w Opalenicy pod Poznaniem cena za gaz wynosiła 7,96 gr za kilowatogodzinę. Teraz wynosi 21,77 gr/kWh. Innymi słowy jest to wzrost aż o 173 procent.

– “Do tej pory podwyżki na poziomie 10 proc. były traktowane jako duże i bardzo krytykowane, ale zmiana o 173 proc.?” – komentują ludzie i mają racje. To olbrzymia podwyżka.

Sytuacja jest dramatyczna.

– “Przez cztery lata naszej współpracy były nawet obniżki cen dostarczanych nam nośników energetycznych typu prąd czy gaz, a tego, co się stało w tym roku, to nikt nie rozumie, bo nic nie zapowiadało takiego Armagedonu” – tłumaczy prezes Komorowski.

– “Nie było nic wiadomo i nagle okazuje się, że jest nowa taryfa, zatwierdzona przez prezesa URE, a w niej wzrost ceny gazu od 1 października o 173 proc. w stosunku do ceny z września” – mówi prezes Komorowski.

– “Na razie to my dokładamy do tej zmiany. Bo w momencie kiedy dostaliśmy informację od G.EN. Gazu nie byliśmy w stanie tak szybko opracować nowej taryfy i dostarczyć informacji do odbiorców razem ze stosownymi aneksami. W związku z tym do 16 października to my ponosimy ogromne straty, bo to są straty rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych, ale musimy je przełknąć. Ale od 16 października to mieszkańcy będą już płacić z uwzględnieniem nowej, bardzo dużej stawki” – dodaje Komorowski.

Koronawirus raport 08.10.2021. Rośnie liczba zakażeń i zgonów. Osoby zmarłe znów liczymy w dziesiątkach.

Źródło: interia

Mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
99,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Mezoterapia igłowa twarzy (99 zł), szyi i dekoltu (149 zł) w Isabel Medical Day SPA

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz