Home Kategorie Życie Nie milkną echa strajku kobiet. Sąd skazał “Babcię Kasię”.

Nie milkną echa strajku kobiet. Sąd skazał “Babcię Kasię”.

Nie milkną echa strajku kobiet. Sąd skazał “Babcię Kasię”.

Wyrokiem nakazowym z 27 września Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia skazał Katarzynę A., aktywistkę znaną jako “Babcia Kasia” za naruszenie nietykalności cielesnej trzech funkcjonariuszy.

– “26 marca 2021 r. w Warszawie, przy placu Powstańców Warszawy naruszyła nietykalność cielesną funkcjonariuszy policji (…) w ten sposób, że odpychała oburącz na wysokości klatki piersiowej oraz szarpała za kamizelkę taktyczną”. Katarzyna A. miała również – doprowadzona do radiowozu – kopać policjantów, deptać ich i szarpać. Jednego z nich uderzyła pięścią, a kolejnego odepchnęła. Przepychanki kontynuowane były także w radiowozie, podczas transportu “Babci Kasi” do komendy policji przy ul. Wilczej w Warszawie.” – wyjaśniono w wyroku.

Sędzia Gołębiewska-Budnik uznała również “Babcię Kasię” za winną zarzutu znieważenia funkcjonariuszy. Dlatego też otrzymała karę. Nie jest ona zbyt surowa, ale jednak się pojawiła.

Dlatego też poprzez związek z uznaniem winy Katarzyny A., została ona skazana na 6 miesięcy ograniczenia wolności w postaci nieodpłatnych prac społecznych. Ma ona pracować przez 20 godzin miesięcznie.

Wyrok jest nieprawomocny, stronom, to jest zarówno pani Katarzynie czyli pani Babci oraz prokuraturze, dysponuje prawo odwołania się od tego wyroku. Czy się odwoła? Zobaczymy.

Koronawirus raport 08.10.2021. Rośnie liczba zakażeń i zgonów. Osoby zmarłe znów liczymy w dziesiątkach.

Źródło: polsatnews

 

Kurs online: Rejestrator medyczny
Kurs online: Rejestrator medyczny
59,99 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Rejestrator medyczny z zaświadczeniem MEN za 59,99 zł z firmą Online Edukacja

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz