Home Kategorie News Choroba, która była uznana za martwą właśnie wróciła. Wykryto ją u dziecka.
20.95K

Choroba, która była uznana za martwą właśnie wróciła. Wykryto ją u dziecka.

Choroba, która była uznana za martwą właśnie wróciła. Wykryto ją u dziecka.

Ministerstwo ochrony zdrowia Ukrainy poinformowało o potwierdzeniu paraliżu wywołanego wirusem polio u półtorarocznego dziecka. To szok. Ta choroba była uznana za martwą.

Jak podkreślił resort ochrony zdrowia, rodzice dziecka świadomie zrezygnowali z jego zaszczepienia, powołując się na względy religijne. Kto z nich mógł jednak się spodziewać tego, że dziecko zapadnie na Polio.

W regionie działa grupa epidemiologiczna poszukująca osób, które mogły mieć kontakt z dzieckiem. Pandemia Polio mogłaby być naprawdę problematyczna, gdyby doszło do takiej sytuacji.

– “Ministerstwo ochrony zdrowia podkreśla, że poziom zaszczepienia przeciwko polio wśród dzieci do 1. roku życia na Ukrainie jest w bieżącym roku niewystarczający: przez pierwszych osiem miesięcy wyniósł 53 proc. W takim tempie nie uda się do końca roku osiągnąć wymaganych do odporności zbiorowej 95 proc.” – zaznaczono.

Choroba Heinego-Medina, którą zapewne znacie jako Polio, przenosi się zazwyczaj przez kontakt bezpośredni – głównie drogą pokarmową lub w mniejszym stopniu drogą kropelkową. Najczęściej dotyka ona osoby do piątego roku życia. To właśnie ta choroba doprowadziła do powstania w XX wieku, tak zwanych żelaznych płuc.

Koronawirus raport 08.10.2021. Rośnie liczba zakażeń i zgonów. Osoby zmarłe znów liczymy w dziesiątkach.

Źródło: polsatnews.pl

Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z MEN
Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z MEN
79,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z podstawami kadr i płac z zaświadcz. MEN za 79 zł z P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz