Home Kategorie News Od rana cały świat mówi o Polsce. O co chodzi?!
5.45K

Od rana cały świat mówi o Polsce. O co chodzi?!

Od rana cały świat mówi o Polsce. O co chodzi?!

Echa wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. wyższości prawa polskiego nad unijnym. Informacje podają największe zagraniczne dzienniki. Staliśmy się popularni na świecie, jednak nie tak jakbyśmy chcieli.

Decyzja Trybunału Konstytucyjnego o uznaniu wyższości prawa krajowego nad prawem unijnym wywołała niemałe zamieszanie na świecie, a zwłaszcza w Europie. Trudno się dziwić, no ale co zrobić?

Wczorajsze postanowienie TK budzi niepokój komentatorów na całym globie. Polska zaczyna rywalizować z UE i robi to na bardzo cienkim gruncie, co może nam zaszkodzić.

7 października w Trybunale Konstytucyjnym zapadł wyrok w sprawie, która została skierowana do Trybunału przez premiera Mateusza Morawieckiego. Problem w tym, że uznaliśmy wyższość prawa krajowego nad prawem UE co nie bardzo odpowiada UE. Niestety dla nas.

Postanowienie jest ostateczne i nie zostanie cofnięte. Konstytucja RP została uznana za najwyższe panujące w Polsce prawo. Prawo Unijne ma więc być na drugim miejscu.

Wniosek wysunięty przez Mateusza Morawieckiego był skutkiem decyzji Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, którzy orzekł, że zmiany w systemie wyboru sędziów wprowadzone przez rząd w 2018, co było niezgodne z zasadami UE.

Co to dla nas oznacza? Brytyjskie medium podkreśla, że Polska oczekuje na decyzję Unii o przyznaniu środków finansowych z Funduszu Odbudowy. Rzecz w tym, że może okazać się, że środki zostaną wstrzymane dlatego właśnie, że łamiemy prawo UE. Unia nie będzie chciała dać nam pieniędzy. Wiec stracimy ogromną liczbę środków.

Szok! Czesi wycofali ze sklepów ponad 17 ton polskiego mięsa. Służby wydają ostrzeżenie!

Źródło: goniec.pl

Idealne brwi
Idealne brwi
199,99 zł
500,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Makijaż permanentny brwi wybraną metodą od 199,99 zł w Studiu Makijażu Permanentnego MB w Katowicach (do -60%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz