Home Kategorie Poruszające Zmarł wybitny Polak. Andrzej Duda, Melania Trump oraz jej mąż są w smutki i żałobie.

Zmarł wybitny Polak. Andrzej Duda, Melania Trump oraz jej mąż są w smutki i żałobie.

Zmarł wybitny Polak. Andrzej Duda, Melania Trump oraz jej mąż są w smutki i żałobie.

Nie żyje Julian Kulski – żołnierz AK, harcerz Szarych Szeregów, po wojnie architekt i urbanista. Mieszkał w Waszyngtonie i tam zmarł w wieku 92 lat. Był znany zarówno w Polsce jak i w Stanach.

Nie żyje wielki Polak – Prof. Julian Eugeniusz Kulski, uczestnik powstania warszawskiego.  Niestety dla nas to kolejny powstaniec i wielki człowiek, który zmarł, pozostaje ich coraz mniej.

– “Młody 14 letni chłopiec zostaje zaprzysiężony Szarym Szeregom. Młody 15 letni żołnierz AK zaczyna walczyć. 15-latek otrzymuje Krzyż Walecznych jako jeden z najmłodszych. Był człowiekiem prawym, dobrego serca. Pułkowniku! Profesorze! Dziękujemy Ci za piękne życie. Niech ziemia, którą tak ukochałeś, przytuli Cię mocno!” – pożegnał go Jan Kasprzyk.

Był on bardzo wybitnym i szanowanym człowiekiem.

Prof. Julian Eugeniusz Kulski zmarł 12 sierpnia 2021 r. w Waszyngtonie. Miał 92 lata. Na sobotę 9 października przypada data odsłonięcia pomnika jego ojca, który był prezydentem Warszawy Stefana Starzyńskiego.

– “Odszedł gorący patriota obydwu ojczyzn. Wybitny architekt i urbanista, wielki Polak i Amerykanin. Imponował bogactwem doświadczeń i szerokością horyzontów” – napisał prezydent Duda. To smutna informacja.

– “Melania i ja ze smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Juliana. Twój mąż był prawdziwym bohaterem i patriotą Trudy i wyrzeczenia związane z walką o wolność i niepodległość Warszawy, które znosił on i znosiła jego rodzina, stanowią dowód odwagi i źródło inspiracji. Wraz z Melanią pragniemy wyrazić wdzięczność za to wszystko, co twój mąż dokonał w trakcie swojego życia oraz podziękować za jego niezliczone zasługi dla społeczności i naszego wspaniałego kraju” – napisał z kolei Donald Trump. To bardzo przykra informacja.

To szokujące co stało się z grobem Krzysztofa Krawczyka. Syn jest wściekły, a żona załamana.

Źródło: lelum.pl

 

Pakiet day spa
Pakiet day spa
99,00 zł
380,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Pakiet day spa z zabiegami na twarz i ciało od 99 zł w Biomax w Sosnowcu

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz