Home Kategorie News 100 tysięcy bez podatku i rewolucja w emeryturach. Kaczyński złożył obietnicę?
6.97K

100 tysięcy bez podatku i rewolucja w emeryturach. Kaczyński złożył obietnicę?

100 tysięcy bez podatku i rewolucja w emeryturach. Kaczyński złożył obietnicę?

Bezpośrednia sprzedaż produktów przez rolników do 100 tys. zł rocznie bez podatku, obowiązek stworzenia odpowiednich targowisk oraz ułatwienie rolnikom wypłaty za szkody łowieckie – takie zapowiedzi przedstawił rolnikom Jarosław Kaczyński.

Konwencja PiS z udziałem prezesa partii, premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra rolnictwa Grzegorza Pudy rozpoczęła się w południe. W trakcie przemówienia Jarosław Kaczyński zapowiedział, że jego partia chce być i będzie reprezentantem polskiej wsi. Prezes podkreślił, że traktuje to jako obowiązek, ale i zaszczyt oraz powód do dumy.

– „Dzisiaj po latach chcę to powtórzyć: jesteśmy reprezentantem polskiej wsi, jesteśmy z tego dumni, jesteśmy dumni z tego zaszczytu” – zapewnił szef Prawa i Sprawiedliwości.

W trakcie przemówienia Kaczyński przedstawił też założenia „Polskiego Ładu” dla rolników. Wśród nich m.in. bezpośrednia sprzedaż produktów przez rolników do 100 tys. zł rocznie bez podatku i obowiązek stworzenia odpowiednich targowisk.

– „W gminach, gdzie będzie obowiązek stworzenia odpowiednich targowisk. Także w większych miastach. (…) Chodzi nie o te gminy najbliższe dla rolnika, tylko o większe miasto gdzieś dalej, gdzie też będzie mógł to robić (sprzedawać swoje produkty), bo będzie mógł to robić w całej Polsce” – zaznaczył Kaczyński.

Prezes PiS opowiedział też o problemach z ASF i trudności w hodowli trzody chlewnej.

– „Nie ma, niestety – ja jestem przyjacielem zwierząt, nie ukrywam tego – innej metody rozwiązania tego problemu, niż ta, która została skutecznie zastosowana w Niemczech, czy w Danii. Czyli odstrzał dzików. Bo to one roznoszą tę chorobę, zresztą same na tę chorobę schodzą” – mówił Kaczyński i zapowiedział odszkodowania dla rolników dotkniętych z powodu ASF.

Wskazał, że to Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) będzie płaciła te odszkodowania. Kolejną zmianą ma być przejście na emeryturę rolniczą bez konieczności zdawania gospodarstwa.

– „Przez lata, bo to od czasów lat 70., jak to się mówi od czasów Gierka, są już emerytury rolnicze. Ale żeby je otrzymać, trzeba było zdać gospodarstwo, oddać swoją własność” – zauważył lider PiS w swoim wystąpieniu podczas konwencji partii w Przysusze.

– „Teraz takiej potrzeby nie będzie, nie będzie takiej konieczności.”

Propozycje dla wsi Kaczyński zapowiedział w połowie lipca na jednym ze spotkań w ramach objazdu kraju. Mówił wtedy, że będą to nowe propozycje, które wykraczają poza te zawarte w zaprezentowanym wówczas programie Polski Ład.

– „Cały czas nad tym pracujemy, żeby wieś stała się inna, dużo lepsza niż dzisiaj, jeżeli chodzi o to, jak tam się żyje” – zapewnił w lipcu Kaczyński.

W piątek przedstawienie programu zmian dla rolnictwa zapowiedział też premier Mateusz Morawiecki.

– „Praca na wsi musi się opłacać, a życie na wsi musi być na europejskim poziomie, dlatego już w tę sobotę będziemy mieli dla polskiej wsi naprawdę dobre wiadomości” – zapowiedział szef rządu.

Choroba, która była uznana za martwą właśnie wróciła. Wykryto ją u dziecka.

Źródło: PAP

Kurs online: sprzedaż i obsługa klienta z MEN
Kurs online: sprzedaż i obsługa klienta z MEN
69,00 zł
249,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online Specjalista ds. sprzedaży i obsługi klienta z zaświadczeniem MEN za 69 zł w P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz