Home Kategorie Poruszające Runęła część bloku mieszkalnego. Pod gruzami uwięzieni są ludzie [WIDEO]

Runęła część bloku mieszkalnego. Pod gruzami uwięzieni są ludzie [WIDEO]

Runęła część bloku mieszkalnego. Pod gruzami uwięzieni są ludzie [WIDEO]

5-kondygnacyjny budynek zawalił się w piątek w mieście Batumi w Gruzji. Ratownicy poszukują ludzi pod gruzami. Co najmniej 2 osoby w zawalonym budynku zdołały skontaktować się ze służbami.

Straż pożarna i ratownicy prowadzą akcję ratunkową w Batumi, na południowym-zachodzie Gruzji. Obecnie nie znamy przyczyny katastrofy.

Wiadomo obecnie o uratowaniu 3 osób, w tym niemowlęcia, które było w samochodzie zaparkowanym obok domu oraz dwójki innych dzieci, które najprawdopodobniej zostały wydobyte spod gruzów. Nie wiadomo nic o ofiarach śmiertelnych.

– „Nie wiadomo, ile osób może znajdować się pod gruzami zawalonej części budynku. Według informacji w mediach znajdowało się w nim 12 mieszkań. Władze podały, że w budynku mieszkało ok. 15 rodzin” – poinformował portal Batumelebi.ge.

Co najmniej 2 osoby, które utknęły pod gruzami, zdołały zadzwonić do ratowników. Są też doniesienia o tym, że ratownicy nawiązali kontakt z kilkoma osobami, które są uwięzione pod gruzami. Jedna z nich powiedziała, że „może oddychać”.

Na nagraniach z miejsca tragedii widzimy samochody straży pożarnej i karetki pogotowia. Media twierdzą, że zapadła decyzja o niekorzystaniu z ciężkiego sprzętu do usuwania gruzów w obawie przed spowodowaniem ofiar wśród uwięzionych. Miejsce katastrofy otoczyła policja. Gruzińskie MSW poprosiło mieszkańców i media o słuchanie poleceń funkcjonariuszy. Kanał Tbilisi Life na Telegramie przekazał, że obok budynku zgromadzili się bliscy mieszkańców. Wielu z nich jest w złym stanie psychicznym.

Budynek zawalił się około południa lokalnego czasu. Niektórzy świadkowie mówią, że słyszeli wybuch. Inna wersja mówi o zapadnięciu się ściany nośnej przez źle przeprowadzony remont. Władze nie komentują przyczyn wypadku.

Poinformowano o mobilizacji służb ratunkowych, struktur MSW i władz lokalnych. Ratownicy są ściągani też z sąsiednich regionów. Na miejsce przybył szef władz regionu Adżaria Tornike Riżwadz oraz regionalna minister zdrowia Nino Niżaradze.

Chwile grozy w centrum miasta. Autokar nagle stanął w płomieniach [WIDEO]

Źródło: PAP

Odchudzający masaż BOA
Odchudzający masaż BOA
49,99 zł
72,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Masaż BOA – drenaż limfatyczny od 49,99 zł w Vitalift (do -47%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz