Home Kategorie Porady 10 babcinych sztuczek na pranie, dzięki którym zaoszczędzisz mnóstwo czasu.

10 babcinych sztuczek na pranie, dzięki którym zaoszczędzisz mnóstwo czasu.

Robienie prania to nic ciekawego. Jednak, aby chodzić w czystych i pachnących ubraniach, musimy je regularnie czyścić. Pralki ułatwiają nam życie, ale mimo to sporo czasu tracimy na sprzątanie, czyszczenie ubrań i butów.

Istnieją jednak sposoby, o których wiedziały nasze babcie. Te metody znacznie ułatwiają i przyspieszają nudne obowiązki domowe. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak szybko i skutecznie zrobić pranie, zerknij na poniższe sztuczki.

#1. Wrzucaj drobne do słoika

Często mamy w kieszeniach różne rzeczy, ale przypominamy sobie o nich dopiero, gdy wyciągamy pranie z pralki. Aby unikać takich sytuacji, postaw słoik niedaleko pralki. Będzie ci zawsze przypominać o sprawdzeniu kieszeni przed włączeniem prania.

#2. Jak zrobić pranie i wyczyścić trampki?

Pranie obuwia w pralce jest wygodne, ale niestety podczas obracania się bębna robią okropny hałas. Jest jednak na to sposób. Wystarczy, że zwiążesz trampki sznurówkami i powiesisz je na drzwiach pralki. Dzięki temu nie będą obijać się o ściany bębna i hałasować.

#3. Pierz na lewej stronie

Strona, na której pierzesz i suszysz rzeczy ma znaczenie. Jeśli przed wrzuceniem ciuchów do pralki, odwrócisz je na lewą stronę, nie będą się tak szybko niszczyć i blaknąć.

#4. Dodaj nieco kawy lub herbaty

Zwykle próbujemy pozbyć się plam z kawy czy herbaty, ale napoje te mogą przydać się do prania. Jeśli dolejesz nieco kawy lub czarnej herbaty do dozownika na detergent, twoje czarne ubrania pozostaną ciemne na dłużej.

Całodniowe wejście do sali zabaw
Całodniowe wejście do sali zabaw
14,99 zł
25,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Sala zabaw: nieograniczone czasowo wejście od 14,99 zł w Sali Zabaw Podwodny Świat w Tychach (do -44%)

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz