Home Kategorie Ludzie Dramat Bożeny Dykiel. Aktorka zmaga się z poważną chorobą.

Dramat Bożeny Dykiel. Aktorka zmaga się z poważną chorobą.

Dramat Bożeny Dykiel. Aktorka zmaga się z poważną chorobą.

Bożena Dykiel opowiedziała o swojej chorobie w ramach kampanii społecznej, która ma na celu nagłośnić problem. “To choroba, która jest wszędzie. I to jest najbardziej przykre w tych obecnych czasach”.

Bożena Dykiel jest znaną aktorką telewizyjną, filmową i teatralną, znaną szczególnie z roli w „Na Wspólnej”. 73-latka rzadko mówi o swoim życiu prywatnym, ale ostatnio postanowiła zrobić wyjątek. Dykiel została ambasadorką akcji „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję”, która ma na celu nagłośnić problem i edukować ludzi na tematy związane ze zdrowiem psychicznym. Okazuje się, że aktorka sama doświadczyła depresji.

– „Kłócę się ze swoim starym bez przerwy, pracuję jak dziki wół w domu, w serialu, ciągle muszę odpowiadać na jakieś pytania, udzielam wywiadów. Mówię: “Cholera jasna, kiedy ja śpię?”. No śpię właśnie – takim snem komara – ciach i po trzech godzinach: “Gdzie ja jestem? Aha, śpię”. No to hydroxyzinum łyczek, popijam ciepłą wodą i śpię dalej te trzy, cztery godziny. Tak można żyć na krótki dystans. To choroba, która jest wszędzie. I to jest najbardziej przykre w tych obecnych czasach, ale nie dawajmy się” – powiedziała podczas spotkania inaugurującego kampanię.

Dykiel dodała, że dobrym sposobem na poprawę samopoczucia może się okazać zwykły uśmiech do drugiej osoby.

– „Uśmiechajmy się do siebie, bo to jest ważne. Jeżeli się uśmiechasz do ludzi, to dostaniesz uśmiech z powrotem, a ten uśmiech daje nadzieję. Nadzieja jest najważniejsza. Kochajmy się” – powiedziała.

Aktorka mówi, że z powodu swojej pracy jest szczególnie narażona na różnego rodzaju choroby, w tym depresję. Gwiazda kilka lat temu w jednym z wywiadów wyznała, że niektóre sceny w serialu “Na Wspólnej” były dla niej “emocjonalne i trudne”, co mocno wpłynęło także na jej życie poza planem.

– „Mój zawód jest bardzo podatny na depresję. Jak przychodzę na plan serialu “Na Wspólnej”, zawsze bacznie się rozglądam. Kiedy ktoś zachowuje się inaczej niż zwykle, zawsze zapytam: “Co u Ciebie? Wszystko dobrze? Chcesz pogadać”. Jeśli odpowie: “Nie”, to oczywiście nie będę nalegać. Ale nie można ludzi mijać obojętnie. Każdy człowiek jest ważny, a już szczególnie ci, z którymi jesteśmy na wyciągnięcie ręki jak w domu, czy w pracy. To są najważniejsze osoby naszego życia. Nie omijajmy się byle jak” – dodała Bożena Dykiel.

Ewa Krawczyk straci połowę majątku po mężu? Zaskakujący obrót sprawy.

Serwis klimatyzacji
Serwis klimatyzacji
19,99 zł
180 dni
do końca oferty!
Ozonowe klimatyzacji od 19,99 zł lub serwis klimatyzacji z napełnieniem czynnika od 59,99 zł w CarCar Service

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz