Home Kategorie Porady Oto jeden prosty trik, dzięki któremu szyby w aucie nie będą parować.

Oto jeden prosty trik, dzięki któremu szyby w aucie nie będą parować.

Każdy, kto ma samochód wie, że jesienią i zimą jazda autem nie należy do najprzyjemniejszych. Najpierw trzeba odśnieżyć pojazd, później sprawdzić, czy w ogóle odpali, a gdy już ruszymy, zaczynają parować szyby.

Co zrobić, aby w szybki sposób poradzić sobie z zaparowanymi szybami. Jest kilka trików, ale jednym z najskuteczniejszych jest… użycie kociego żwirku.

Nim poznasz tę sztuczkę, warto wiedzieć dlaczego w ogóle szyby parują. Dzieje się tak, bo w aucie znajduje się wilgoć, a różnica temperatur pomiędzy wnętrzem samochodu i otoczeniem jest znaczna.

Aby zapobiec parowaniu szyb, musisz się pozbyć tej wilgoci z wnętrza auta i nie dopuścić do jej ponownego nagromadzenia się.

Dlatego potrzebujesz żwirku dla kotów. Przy tej sztuczce najlepiej sprawdzi się ten silikonowy. Potrzebować będziesz też taśmę i skarpetkę. Aby łatwiej wsypać żwirek, nawiń skarpetkę na dużą rolkę taśmy. Gdy już wypełnisz ją żwirkiem, usuń rolkę i mocno zawiąż skarpetkę. Aby mieć pewność, że żwirek się nie wysypie, możesz zawinąć go w dwie skarpetki.

Żwirek jest chłonny i usuwa przykre zapachy, dlatego też pomoże Ci usunąć wilgoć z wnętrza pojazdu. Wystarczy, że umieścisz przygotowany pakunek na desce rozdzielczej lub pod siedzeniem.

10 babcinych sztuczek na pranie, dzięki którym zaoszczędzisz mnóstwo czasu.

Źródło: youtube.com

Depilacja laserowa: 6 sesji
Depilacja laserowa: 6 sesji
99,99 zł
360 dni
do końca oferty!
Depilacja laserowa: 6 sesji na wybrane obszary od 99,99 zł w Heaven Beauty & SPA – 5 lokalizacji

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz