Home Kategorie Porady Genialny sposób, aby łatwo wyczyścić palnik gazowy w kuchence.

Genialny sposób, aby łatwo wyczyścić palnik gazowy w kuchence.

Genialny sposób, aby łatwo wyczyścić palnik gazowy w kuchence.

Coraz większą popularnością cieszą się płyty indukcyjne, jednak w wielu mieszkaniach nadal korzystamy z kuchenek gazowych. Są wygodne w użytkowaniu, ale ciężko je doczyścić. Na szczęście istnieje tani i prosty sposób na to.

W sklepach znajdziemy wiele drogich środków chemicznych do czyszczenia. Jest jednak tańszy i bardziej naturalny sposób na pozbycie się brudu i przypalonych resztek jedzenia. Wszystko, czego będziesz potrzebować to ocet spirytusowy.

Składniki

  • 1 szklanka białego octu (250 ml)
  • 1/2 szklanki wody (125 ml)

Wykonanie

Wymieszaj potrzebne składniki i przelej otrzymany roztwór do butelki z atomizerem. Następnie spryskaj całą powierzchnię kuchenki. Rozprowadź rozcieńczony ocet gąbką lub ręcznikiem. Jeśli zabrudzenia są bardzo duże, a przypalony tłuszcz mocno przywiera, użyj samego octu. Twoja kuchenka znowu będzie czysta i lśniąca.

Najbardziej problematycznymi elementami kuchenki są palniki gazowe. Na nie jednak też jest sposób, a jest nim biały ocet. Nie można bagatelizować czyszczenia palników, bo w ich przypadku nie chodzi jedynie o walory estetyczne, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo. Jak wyczyścić palniki?

Zagotuj biały ocet z wodą w proporcjach 3:1, a później umieść palniki w gorącym roztworze. Zostaw na 5 minut, a następnie ostrożnie wyjmij i poczekaj aż ostygną. Palniki powinny być czyste. Jeśli jednak pozostały na nich jakieś zabrudzenia, przy pomocy gąbki doczyść powierzchnie. Na koniec całość dokładnie wysusz, aby nie rdzewiały.

Chcesz też wyczyścić kratki? Nie ma problemu. Nie musisz godzinami szorować kratek, aby pozbyć się przypalonego tłuszczu i zaschniętych resztek jedzenia. Wystarczy, że kupisz amoniak spożywczy (najlepiej w płynie).

Do foliowej torebki włóż zabrudzone palniki. Następnie wlej do środka 1-2 łyżeczki amoniaku i szczelnie zamknij. Pozostaw na noc, najlepiej na balkonie (ze względu na drażniące działanie oparów). Następnego dnia wylej ostrożnie zawartość woreczka i umyj dokładnie kratki pod bieżącą wodą. Pamiętaj o rękawiczkach ochronnych!

Oto jeden prosty trik, dzięki któremu szyby w aucie nie będą parować.

Masaż gorącym olejkiem lub świecą
Masaż gorącym olejkiem lub świecą
69,99 zł
120,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Masaż gorącym olejkiem lub świecą od 69,99 zł w gabinecie ActiveBody w Toruniu

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz