Home Kategorie Życie Rząd wprowadza wsparcie dla ubogich. Powodem jest wzrost cen za prąd.
7.70K

Rząd wprowadza wsparcie dla ubogich. Powodem jest wzrost cen za prąd.

Rząd wprowadza wsparcie dla ubogich. Powodem jest wzrost cen za prąd.

– “Minister klimatu i środowiska zwrócił się o pilne procedowanie projektu, który jest na etapie wpisu do wykazu prac legislacyjnych i programowych rządu” – przekazano.

Przyznanie wsparcia dla najuboższych odbiorców prądu będzie zależało m.in. od dochodów, liczby domowników, oraz o dziwo od tego w jakim stanie będzie budynek.

– “Projekt jest na etapie wpisu do wykazu prac legislacyjnych i programowych rządu – mając na uwadze obecną sytuację rynkową Minister Klimatu i Środowiska zwrócił się o jego pilne procedowanie” – poinformował Minister Klimatu.

– “Ustawa jest na ostatnim etapie finalizacji prac, jeśli chodzi o wpis do wykazu prac Rady Ministrów i  – jak tylko zostanie opublikowana – od razu wyjdziemy z nią do konsultacji” – dodał Kurtyka.

Jak pisał “Dziennik Gazeta Prawna”  w związku z kryzysem energetycznym w Europie planowany pierwotnie budżet na wsparcie dla najuboższych odbiorców prądu ma zostać zwiększone i to znacznie.

– “Może on być liczony w miliardach, choć ma być mniejszy niż w przypadku zamrożenia cen prądu w 2019 r., co kosztowało budżet ok. 5 mld zł” – w tym wszystkim pozostaje jedno, zasadnicze pytanie. Kto za to wszystko zapłaci?

Koronawirus raport 12.10.2021. Kolejny dzień z wysoką liczbą zakażeń. Obostrzenia coraz bliżej. Przeraża duża ilość zgonów.

Źródło: interia

Kurs online: Majster budowlany
Kurs online: Majster budowlany
79,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Majster budowlany (79 zł) oraz Specjalista budownictwa (159 zł) z certyfikatem z Kar-Group

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz