Home Kategorie Życie Niepokojące wieści dla emerytów. Mogą nie otrzymać swoich świadczeń.
3.47K

Niepokojące wieści dla emerytów. Mogą nie otrzymać swoich świadczeń.

Niepokojące wieści dla emerytów. Mogą nie otrzymać swoich świadczeń.

Spore kłopoty na poczcie. Jak dowiedziała się „Rzeczpospolita”, związki zawodowe mają dość upominania się o podwyżki i stawiają sprawę na ostrzu noża. Jeżeli nie dostaną pieniędzy, zaczną strajkować.

Jak czytamy w „Rz”, cierpliwość traci nawet przychylna rządowi pocztowa „Solidarność”. Solą w oku jest fakt, że PIS nie wywiązuje się z obietnic, które składał jeszcze w 2015 roku. Aż 60% pracowników Poczty Polskiej otrzymuje pensję minimalną.

Jak pisze „Rz”, sytuacja finansowa na Poczcie jest fatalna także przez załamanie się rynku listów pocztowych. Państwowa firma w obecnym stanie nie ma szans w rywalizacji z firmami kurierskimi etc. Coraz mniej osób korzysta z usług poczty i szczerze mówiąc, trudno się temu dziwić. Na rynku są po prostu o wiele lepsze firmy. Chociażby InPost ze swoimi paczkomatami.

Jak emeryt może obronić się przed ewentualnymi problemami związanymi z zapowiadanym strajkiem na Poczcie? Na ten moment, najlepszym  rozwiązaniem będzie w sumie, założenie konta w banku. W ten sposób unikną wszelkich problemów z wypłatami. Żeby założyć konto nie trzeba nawet wychodzić z domu. Można je bez problemu założyć przez Internet.

Posiadanie konta ma wiele zalet: nie trzeba używać gotówki, bo już w większości sklepów można płacić kartą. Wypłaty przychodzą na czas. Z konta bankowego obecnie bardzo łatwo się korzysta. Dlatego seniorzy powinni zdecydować się na ten krok. Wiele kont jest też obecnie darmowych. Poza tym każde miasto i miasteczko ma teraz oddziały różnych banków. Jeżeli więc senior chce wypłaty z okienka, to nie ma problemu.

Koronawirus raport 12.10.2021. Kolejny dzień z wysoką liczbą zakażeń. Obostrzenia coraz bliżej. Przeraża duża ilość zgonów.

Źródło: Fakt

 

 

 

 

Wejście na strzelnicę: pakiety
Wejście na strzelnicę: pakiety
69,99 zł
97,50 zł
30 dni
do końca oferty!
Godzinne wejście na strzelnicę, szkolenie, opieka instruktora i amunicja od 69,99 zł na Strzelnicę HAJDUKI

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz