Home Kategorie Niesamowite Oddał wannę krwi. Polak rekordzistą. Postawa godna podziwu.

Oddał wannę krwi. Polak rekordzistą. Postawa godna podziwu.

Oddał wannę krwi. Polak rekordzistą. Postawa godna podziwu.

Jego krew trafiła do blisko 1000 osób. Andrzej Lis ze Starego Sącza jest absolutnym rekordzistą, jeśli chodzi o oddawanie krwi. W grudniu odda on setny litr krwi. To naprawdę niesamowite.

Już jest rekordzistą w Polsce, Europie, teraz także będzie rekordzistą świata, to niesamowite. Chodzi o Andrzeja Lisa ze Starego Sącza, który już od blisko 50 lat dzieli się tym, co ma najcenniejsze – czyli krwią. W czasach kiedy jest tyle akcji o oddawanie krwi, on zajmuje się tym od dawna.

Do stu oddanych litrów brakuje mu jeszcze tylko 450 mililitrów. Zaczął kiedy miał 18 lat, czyli r obi to już od dawna. Prawie od 50 lat oddaje krew. Jest to godne podziwu.

Do tej pory oddał już 99 litrów i 55 mililitrów. Mimo że to duży wyczyn, to Andrzej Lis bohaterem się nie czuje. Uważa to za normalne.

– “Zawsze mówiłem, że nie ma się co wywyższać, bo nie wiadomo co może się stać. Oddaję krew, bo wiem, że jest ogromna potrzeba tej krwi. Przykładowo, codziennie dochodzi do wielu wypadków drogowych, ta krew jest potrzebna poszkodowanym” – wyjaśnia.

Koronawirus raport 12.10.2021. Kolejny dzień z wysoką liczbą zakażeń. Obostrzenia coraz bliżej. Przeraża duża ilość zgonów.

Źródło: eska

 

Ozonowanie klimatyzacji
Ozonowanie klimatyzacji
24,99 zł
30 dni
do końca oferty!
Ozonowanie klimatyzacji lub odgrzybianie klimatyzacji za 24,99 zł i więcej opcji w Myjni Obok Targu

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz