Home Kategorie Poruszające Ochroniarz dusił mężczyznę na przystanku. Prokuratura: brak interesu społecznego w kontynuowaniu ścigania z urzędu.

Ochroniarz dusił mężczyznę na przystanku. Prokuratura: brak interesu społecznego w kontynuowaniu ścigania z urzędu.

Ochroniarz dusił mężczyznę na przystanku. Prokuratura: brak interesu społecznego w kontynuowaniu ścigania z urzędu.

– “Ochroniarz dusił mężczyznę, który zasnął na przystanku autobusowym. Uderzał go pałką, użył gazu. Do interweniującej Ukrainki rzucił: “wracaj do siebie, ukraińska ku***” – co dalej z tą sprawą? Nic.

– “1 października śledztwo zostało umorzone” – przekazała dla tvnwarszawa.pl Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Powodem jest brak interesu społecznego.

Do incydentu doszło w czerwcu 2020 roku na pętli przy stacji metra Wilanowska. To tam ochroniarz miał się znęcać nad biednym człowiekiem. Jak tłumaczyła autorka nagrania, mężczyzna w żaden sposób nie zakłócał spokoju na przystanku, nie był agresywny i nikogo nie zaczepiał. Natomiast ochroniarz miał podejść do niego i zacząć okładać go pałką. Zwyzywał też od kurew kobietę, która zwróciła mu uwagę na jego okropne zachowanie.

Śledztwo było związane z artykułem 217 Kodeksu karnego, który mówi:

– “kto uderza człowieka lub w inny sposób narusza jego nietykalność cielesną, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku” – Ochroniarz zarzutów jednak nigdy nie usłyszał. Śledztwo zostało bowiem umorzone.

Ochroniarz był pracownikiem agencji Seltik, która na zlecenie Zarząd Transportu Miejskiego patroluje węzły przesiadkowe. Firma co ciekawe broniła pracownika twierdząc między innymi, że:

– “w czasie interwencji osoba, wobec której została ona podjęta, była agresywna i pracownik ochrony użył – zgodnie z prawem i posiadanymi uprawnieniami – środków przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających, gazu, pałki oraz kajdanek służbowych” – mimo to jednak, już tam nie pracuje.

Absolutny rekord zachorowań na tą chorobę w Polsce! 20 razy więcej zakażeń niż na COVID-19.

Źródło: tvn24

Kurs online: pierwszej pomocy z MEN
Kurs online: pierwszej pomocy z MEN
9,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Kurs online pierwszej pomocy i ratownictwa medycznego za 9 zł w Akademii Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz