Home Kategorie Porady 5 rzeczy które warto robić na emeryturze.

5 rzeczy które warto robić na emeryturze.

5 rzeczy które warto robić na emeryturze.

Przejście na emeryturę stanowi ogromną zmianę w życiu. Często nie wiemy wtedy co powinniśmy zrobić. Dlatego też mamy dla was pewne przydatne rady.

#1. Nie rezygnuj z dyscypliny

Pierwsze dni po przejściu na emeryturę często są pełne radości. Można siedzieć do późna w nocy i równie późno wstawać. Jednakże nie powinniśmy zapominać o dyscyplinie życiowej. Na emeryturze dbanie o siebie jest dobrym pomysłem.

#2 Nie zmniejszaj nagle swojego domu

Często jest tak, że przechodząc na emeryturę decydujemy się na zmniejszenie domu czy mieszkania, a dokładniej: sprzedania dotychczasowego i kupienia mniejszego. Nie zawsze jest to dobrym pomysłem. Poza tym zmiana miejsca zamieszkania w takim wieku jest stresująca.

#3 Nie trać oszczędności

Mnóstwo wolnego czasu to jednocześnie dobra okazja, by poczynić trochę zakupów. I tu można się wpędzić w trudną sytuację. Częstym błędem, który popełniamy jest pozbycie się naszych oszczędności, to błąd. Powinniśmy je zachować na czarną godzinę.

#4 Dbaj o sprawy majątkowe

W końcu nadejdzie nieuniknione, więc warto zatroszczyć się o sprawy majątkowe. Jest to spowodowane tym, żebyście w przyszłości nie mieli na przykład problemów z chociażby, pieniędzmi na leki.

#5 Wiedz, że relacje z rodziną ulegną zmianie

Rodzina to skomplikowana komórka społeczna, a wraz z przejściem na emeryturę mogą się zmienić relacje zarówno z dziećmi jak i również z waszymi wnukami. Miejcie to na uwadze, jest to normalne. Dlatego też, powinniście się do tego przygotować i nie reagować w zły sposób.

Absolutny rekord zachorowań na tą chorobę w Polsce! 20 razy więcej zakażeń niż na COVID-19.

Źródło: poradnikzdrowie.pl

 

 

 

Kieliszki z grawerem
Kieliszki z grawerem
17,90 zł
30,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Kieliszek do wina (od 17,90 zł) lub kieliszki do szampana (34 zł) z dowolnym grawerem z unikalneprezenty.pl (do -55%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz