Home Kategorie News Uwaga! Nowy pomysł rządu. Prowokacje będą legalne.
2.70K

Uwaga! Nowy pomysł rządu. Prowokacje będą legalne.

Uwaga! Nowy pomysł rządu. Prowokacje będą legalne.

Wraz z wejściem w życie Polskiego Ładu, fiskus zyska nowe narzędzie do walki z szarą strefą i wyłudzeniami podatku. Chodzi o tak zwane nabycie sprawdzające. Nowe narzędzie do walki z ludźmi.

– “Polski Ład w wersji przyjętej przez Sejm przewiduje wprowadzenie instytucji nabycia sprawdzającego. Upoważni ona funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej do zakupu towarów lub usług pod przykrywką. Zmiany doprowadzą więc do usankcjonowania nagannych prowokacji urzędników skarbowych” – tłumaczy prawo.pl.

Przy okazji planowanych przepisów nasuwa się historia z 2018 roku, gdy dwie urzędniczki skarbówki odwiedziły warsztat samochodowy tuż przed zamknięciem. Kiedy to mężczyzna wymienił z dobrej woli żarówkę, którą kobiety same odłączyły. Dały mu za to 10 złotych, a następnie wlepiły mandat w wysokości 500 PLN, którego to mechanik nie przyjął.

Nabycie sprawdzające ma być prowadzone

– “w celu sprawdzenia wywiązywania się przez sprawdzanego z obowiązków wynikających z przepisów prawa podatkowego” –

Zdaniem Bartosza Kubisty, partnera w kancelarii GLC, takie nabycie będzie można przeprowadzić zasadniczo w każdej sytuacji, gdzie firma musi posiadać kasę fiskalną.

– “Skoro to będzie przeprowadzane na podstawie stałego, ogólnego upoważnienia, nic nie stoi na przeszkodzie, aby urzędnik KAS, przy okazji wieczornych zakupów, skontrolował swój lokalny sklep” – napisano.

Absolutny rekord zachorowań na tą chorobę w Polsce! 20 razy więcej zakażeń niż na COVID-19.

Źródło: datev.pl

eKurs: ABC zakładania i prowadzenia firmy
eKurs: ABC zakładania i prowadzenia firmy
19,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: ABC zakładania i prowadzenia firmy za 19 zł w MG Centrum

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz