Home Kategorie Ludzie Lech Wałęsa ostro o PiS: Nigdy żaden wróg, który kierował Polską, nie podzielił narodu.

Lech Wałęsa ostro o PiS: Nigdy żaden wróg, który kierował Polską, nie podzielił narodu.

Lech Wałęsa ostro o PiS:  Nigdy żaden wróg, który kierował Polską, nie podzielił narodu.

– “Ludzie, którzy dzisiaj kierują państwem, to wielkie nieszczęście dla Polski. Nigdy żaden wróg, który kierował Polską, nie podzielił narodu tak bardzo, jak ta władza” – powiedział Lech Wąłesa.

W reakcji na czwartkowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie wyższości polskiej konstytucji nad prawem europejskim, zdecydowano się na przeprowadzenie przy Fontannie Neptuna w Gdańsku, demonstracji.

– “Zostajemy”, “Nie poddamy się”, “Wolne sądy”, “Nie, nie, nie! Nie takiej Polski chcę!” – krzyczeli demonstranci.

Na demonstracji pojawił się również Lech Wałęsa, który przemawiał ze sceny.

– “Kiedy w 1980 r. zaczynaliśmy walkę, powiedziałem wam, że zwyciężymy” – zaczął Wałęsa.

– “Walczyliśmy z systemem o nowy system i zwyciężyliśmy. Ustanowiliśmy system trójpodziału władzy. Dzisiaj musimy walczyć z ludźmi, którzy psują ten system, a więc ta walka jest inna i potrzebuje innych argumentów” – dodał.

– “Ci ludzie, którzy dzisiaj kierują państwem, to wielkie nieszczęście dla Polski. Mieliśmy różnych rządzących, ale nie zabrali oni moralności, nie dzielili nas. Nigdy żaden wróg, który kierował Polską, nie podzielił narodu tak bardzo, jak ta władza” – dodał Wałęsa.

– “Powtarzam, te czasy wymagają od nas innych metod walki. Jestem już za stary, dobijam do osiemdziesiątki. Pisałem się na dobicie tamtego systemu. Teraz jestem trochę zmęczony, ale kiedy widzę, co się dzieje, próbuję włączyć się w walkę” – kontynuował.

– “Musicie odzyskać prawo do zmiany od suwerena. To suweren musi dać wam prawo do wyrzucenia tych ludzi. Na razie nie macie tego prawa. Musicie pozbierać podpisy za tym, by zmienić tę władzę. Ale tych podpisów musi być więcej niż osób, które ich wybrały. Kiedy to zrobicie nabywacie prawo do zmian. Nabywacie prawo, by siłowo tego dokonać, bo macie prawo suwerena. Dzisiaj nie możemy tego zrobić, bo nie mamy prawa suwerena. Odzyskajcie je, a ciąg dalszy bardzo szybko nastąpi” – zakończył Wałęsa.

Absolutny rekord zachorowań na tą chorobę w Polsce! 20 razy więcej zakażeń niż na COVID-19.

Źródło: RMF24

 

Bilety do Parku Ogrodzieniec
Bilety do Parku Ogrodzieniec
49,99 zł
55,00 zł
3 dni
do końca oferty!
Bilet do 4 parków rozrywki od 49,99 zł w Parku Ogrodzieniec

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz