Home Kategorie News ZUS wpadł w potężne kłopoty. Konsekwencje mogą być olbrzymie.

ZUS wpadł w potężne kłopoty. Konsekwencje mogą być olbrzymie.

ZUS wpadł w potężne kłopoty. Konsekwencje mogą być olbrzymie.

Liderka Związkowej Alternatywy w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, Ilona Garczyńska skierowała wniosek do NIK o nieprawidłowości, jakie rzekomo mają miejsce w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

12 października o 17.00 w Sejmie ma się odbyć Komisja Rodziny i Polityki Społecznej, na którym ma być obecna prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Gertruda Uścińska. Chcą oni sprawdzić doniesienia o nieprawidłowościach jakie mają miejsce w ZUS.

Związkowcy zarzucają ZUSowi m.in.: zmiany systemów informatycznych przy unikaniu potrzebnego przetargu, zatrudnianie na najważniejszych stanowiskach osób bez kompetencji, nierówne płace za tę samą pracę, mobbing pracowników, marnotrawienie pieniędzy publicznych i wiele innych uchybień.

15 października odbędzie się natomiast spotkanie władz ZUS-u ze Związkową Alternatywą odnośnie otwartego sporu zbiorowego. Celem tego pozwu jest podwyżka wypłat pracowników ZUS o 60%.

– “W dotychczasowych rozmowach władze ZUS-u nie godziły się na podjęcie z nami negocjacji na ten temat. Po konsultacjach z naszymi prawnikami uznaliśmy, że odmawiając podjęcia rozmów na temat przedmiotu sporu zbiorowego, ZUS łamie prawo, a ponadto daje nam zielone światło do referendum strajkowego. Wnioski w tej sprawie przekażemy władzom Zakładu na spotkaniu 15 października” – mówią przedstawiciele Związkowej Alternatywy.

Koronawirus raport 12.10.2021. Kolejny dzień z wysoką liczbą zakażeń. Obostrzenia coraz bliżej. Przeraża duża ilość zgonów.

Źródło: biznesinfo.pl

Badanie wzroku i soczewki
Badanie wzroku i soczewki
39,99 zł
89,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Badanie wzroku z doborem soczewek kontaktowych za 39,99 zł w salonach Twoje Soczewki – 22 lokalizacje (zamiast 89 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz