Home Kategorie Poruszające Bił niemowlę po pośladkach i nóżkach. 6-tygodniowa dziewczynka zmarła.

Bił niemowlę po pośladkach i nóżkach. 6-tygodniowa dziewczynka zmarła.

Bił niemowlę po pośladkach i nóżkach. 6-tygodniowa dziewczynka zmarła.

Prokuratura postawiła zarzuty ojcu po śmierci 6-tygodniowej dziewczynki z Grudziądza. Za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Policja zatrzymała 30-latka i 31-latkę. To rodzice niemowlęcia, do którego w niedzielę wezwano służby. Do jednej z kamienic w Grudziądzu przyjechała karetka. Ratownicy próbowali ratować 6-tygodniową dziewczynkę i przewieźli ją do szpitala. Pomimo wysiłków medyków dziecko zmarło.

Jak podaje pomorska.pl, rodzina nie miała tzw. niebieskiej karty, ani w jej przypadku w przeszłości nie interweniowała policja. Zlecona przez śledczych sekcja zwłok nie wskazała jednoznacznej przyczyny śmierci niemowlęcia.

Śledczy postawili zarzuty ojcu dziecka na podstawie relacji świadków i zebranej dokumentacji medycznej.

– „Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad osobą nieporadną ze względu na jej wiek w ten sposób, że uderzał w pośladki, nogi i plecy powodując zasinienia i otarcia naskórka” – mówiła Magdalena Chodyna, zastępca prokuratora rejonowego w Grudziądzu, cytowana przez serwis Pomorska.pl.

Według serwisu mężczyzna miał znęcać się nad córką od końca sierpnia do początku października. 30-latkowi grozi 10 lat pozbawienia wolności.

Matka dziewczynki usłyszała zarzut narażenia małoletniej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Miała bowiem nie reagować na przemoc wobec własnej córki i pogarszający się stan dziecka. Grozi jej 5 lat więzienia.

Zwłoki kobiety dryfowały na powierzchni wody. Syn znalazł ciało matki.

Źródło: pomorska.pl

Badania laboratoryjne: pakiet podstawowy lub rozszerzony
Badania laboratoryjne: pakiet podstawowy lub rozszerzony
49,99 zł
102,00 zł
4 dni
do końca oferty!
Badanie krwi: pakiet profilaktyczny od 49,99 zł i więcej opcji w Laboratorium Analitycznym QuickLab (do -56%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz