Home Kategorie Sport „To już na 99% pewne”. Tylko dla zaszczepionych.

„To już na 99% pewne”. Tylko dla zaszczepionych.

„To już na 99% pewne”. Tylko dla zaszczepionych.

Zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle odbędą się między 3 a 5 grudnia. Jak ustaliła WP Sportowe Fakty, niemal pewne jest to, że zarówno na wiślańskie, jak i zakopiańskie konkursy bilety będą mogli kupić wyłącznie zaszczepieni.

Zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w  Wiśle odbędą się w dniach 3-5 grudnia 2021 roku. Na piątek zaplanowano kwalifikacje, na sobotę konkurs drużynowy, zaś na niedzielę – indywidualny. W dniach 14-16 stycznia 2022 roku odbędzie się natomiast weekend PŚ w  Zakopanem.

Według informacji WP Sportowe Fakty, niemal przesądzone jest, że zarówno na jedne, jak i drugie zawody bilety dostępne będą wyłącznie dla zaszczepionych na koronawirusa.

– „Na 99 procent na Puchar Świata w Wiśle oraz Zakopanem bilety będą mogły kupić tylko osoby zaszczepione przeciwko koronawirusowi” – przekazał WP Sportowym Faktom Jan Winkiel, sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego.

Do tej pory wyglądało to tak, że na obiektach sportowych znajdujących się na świeżym powietrzu i w hali kibice mogli zapełnić 50% dostępnych miejsc. Do limitu nie wliczały się jednak osoby zaszczepione. Przez to, jeśli zaszczepieni wypełnili pozostałe 50% miejsc, zawody mógł obejrzeć komplet widzów Takie przepisy obowiązują jednak do 31 października, a wobec czwartej fali rząd może ponownie zaostrzyć restrykcje.

– „Dlatego nie chcemy zamieszania z biletami i zdecydowaliśmy się sprzedawać wejściówki tylko zaszczepionym kibicom, których obostrzenia raczej nie powinny dotyczyć. Taką decyzję podjęliśmy po długich konsultacjach, m.in. z lekarzami” – tłumaczył Winkiel.

Jak dowiedziała się WP Sportowe Fakty, w trakcie kupowania biletów na stronie internetowej, nie będzie trzeba dodawać certyfikatu covidowego ani pokazywać go na skoczni, bo zgody na taką weryfikację nie wyraził Urząd Ochrony Danych Osobowych. Wystarczy jedynie potwierdzić w formularzu, że jest się w pełni zaszczepionym przeciwko koronawirusowi.

Liczba wejściówek przygotowanych do sprzedaży dla kibiców wynosi 6 tysięcy na PŚ w Wiśle i 10 tysięcy na PŚ w Zakopanem. Pojemności obu ze skoczni są około dwukrotnie większe, jednak wprowadzono limit miejsc, by zachować minimum 1,5 metra odstępu między kibicami.

Groźny wirus szaleje w Polsce. Wiele dzieci trafiło do szpitali.

Źródło: WP

Polmed: Badania hormonalne i tarczycowe
Polmed: Badania hormonalne i tarczycowe
89,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Badania hormonalne od 89,99 zł - 200+ lokalizacji w ponad 110 miastach z Centrum Medycznym Polmed

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz