Home Kategorie Zdrowie UWAGA! Obostrzenia będą lepiej egzekwowane. Policja wkracza do akcji.

UWAGA! Obostrzenia będą lepiej egzekwowane. Policja wkracza do akcji.

UWAGA! Obostrzenia będą lepiej egzekwowane. Policja wkracza do akcji.

Policja ma stanowczo egzekwować obowiązujące obostrzenia. W Lublinie rozpoczęły się wzmożone kontrole w autobusach komunikacji miejskiej. Policjanci będą sprawdzać, czy pasażerowie przestrzegają obostrzeń.

W naszym kraju nadal obowiązują obostrzenia związane z pandemią. Restrykcje przedłużono do końca października. Policja w Lublinie rozpoczęła wzmożone kontrole w komunikacji miejskiej.

Lubelska policja zauważyła, że w ostatnim czasie coraz więcej osób nie przejmuje się przepisami sanitarnymi związanymi z COVID-19.

– „W wielu przypadkach nagminne stały się sytuacje niekorzystania z maseczki przez pasażerów komunikacji publicznej. Takie podejście jest szczególnie groźne, ponieważ z autobusów korzysta bardzo wielu mieszkańców i czasem trudno jest zachować bezpieczny dystans” – tłumaczą funkcjonariusze.

Policja na potrzeby działań przygotowała 3,5 tys. maseczek, które będą rozdawane pasażerom. Oprócz tego w trakcie kontroli policjanci i pracownicy MPK będą przypominać o obostrzeniach.

– „Policjanci będą także stanowczo egzekwować łamanie obowiązujących przepisów związanych z pandemia koronawirusa. Z pewnością osoby niestosujące się do ograniczeń, dystansu społecznego, czy zakrywania ust i nosa maseczką, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi” – ostrzega KMP w Lublinie.

Akcja policji, lubelskiego MPK oraz Straży Miejskiej w Lublinie potrwa do 19 października. Trzyosobowe ekipy złożone z policjanta, pracownika nadzoru ruchu oraz strażnika miejskiego będzie można spotkać na przystankach, pętlach nawrotowych oraz głównych liniach komunikacyjnych.

29-letni mężczyzna stracił członka, bo… wsiadł pijany za kierownicę.

Źródło: PAP

Kurs online: Stylizacja paznokci 
Kurs online: Stylizacja paznokci 
59,00 zł
99,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Podstawy stylizacji paznokci z zaświadcz. ukończenia kursu za 59 zł z P&M Management Group (zamiast 99 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz