Home Kategorie Życie Zakaz handlu w niedzielę to za mało. Rząd wprowadzi „zakaz handlu wieczorową porą”?
16.98K

Zakaz handlu w niedzielę to za mało. Rząd wprowadzi „zakaz handlu wieczorową porą”?

Zakaz handlu w niedzielę to za mało. Rząd wprowadzi „zakaz handlu wieczorową porą”?

Czy rząd skrócić godziny otwarcia sklepów w dni powszednie? Taki przepis chciałby wprowadzić Alfred Bujara, szef sekcji handlowej NSZZ Solidarność.

Według inicjatora pomysłu zakaz handlu w niedziele to za mało. Bujara chce skrócić godziny otwarcia sklepów w tygodniu. Szef sekcji handlowej NSZZ Solidarność sądzi, że nie powinny być one otwarte do późnych godzin wieczornych.

Wielu właścicieli sklepów w międzyczasie obchodzi zakaz handlu w niedzielę, zmieniając się w „placówki pocztowe”. Pracownicy nie mają nic przeciwko, bo za pojawienie się w pracy w niedzielę dostają dodatek do pensji.

Serwis wiadomościhandlowe.pl poinformował, że związkowiec Alfred Bujara przekonywał posłów w trakcie posiedzenia Parlamentarnego Zespołu na rzecz Rozwoju i Promocji Polskiego Handlu, aby skrócić godziny otwarcia sklepów w dni powszednie.

– „Przecież na Zachodzie i w Europie Środkowej są ograniczone możliwości otwarcia sklepów. U nas nie. Tam po godzinie w niektórych krajach 20, w niektórych 21, może się otworzyć tylko malutki sklep. O 18.30, teraz o 19, jak państwo wiecie, w Brukseli sklepy się zamykają. U nas mogą handlować nawet i całą noc” – stwierdził Alfred Bujara.

Szef sekcji handlowej NSZZ Solidarność powiedział, że wprowadzenie takiego rozwiązania w Polsce “pomogłoby małym sklepom”. Co na to przedstawiciele handlarzy?

– „Nie popieramy tego pomysłu, to zła propozycja. Wydłużone godziny pracy to wyjście naprzeciw oczekiwaniom konsumentów. Szczególnie w okresie pandemii, gdy bezpieczeństwo i komfort klientów są szczególnie ważne, istotna jest możliwość zrobienia zakupów w wygodnej dla konsumenta porze dnia” – mówi Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji portalowi w rozmowie z wiadomoscihandlowe.pl.

Maciej Ptaszyński, dyrektor generalny oraz wiceprezes Polskiej Izby Handlu od razu mocno skrytykował pomysł związkowca. Według niego możliwość robienia zakupów wieczorem sprzyja zarówno klientom, jak i właścicielom sklepów.

– „Absolutnie jesteśmy przeciwni tego rodzaju pomysłom. Polacy przyzwyczaili się do tego, że mogą zrobić zakupy również w godzinach wieczornych, co wynika między innymi z trybu życia, zwłaszcza w większych aglomeracjach. Jako PIH bardzo wyraźnie krytykowaliśmy kwestię ograniczeń możliwości zakupów w godzinach wieczornych przy okazji  wprowadzania nocnej prohibicji, która weszła w życie kilka lat temu i obowiązuje w niektórych gminach.”

Ta szczepionka nie wymaga przyjęcia trzeciej dawki? Jest ważny komunikat.

Źródło: wiadomoscihandlowe.pl

Okulary korekcyjne
Okulary korekcyjne
19,99 zł
120,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Okulary korekcyjne: 19,99 zł za groupon zniżkowy wart 120 zł i więcej opcji w AndyOptic

Twoja reakcja?

Super
Super
9
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
7

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz